Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Kadra

Kadra

dr hab. Tomasz  Chomiszczak
dr hab.  Robert Lipelt
dr Anna Chudzik
dr Jacek Mączka
mgr Grzegorz Bończak
mgr Sabina Florczak
mgr Jakub Kinel
mgr Leszek Puchała
mgr Andrzej Sroka
mgr Sławomir Woźniak
mgr Lucyna Żak

 


 

dr hab. Tomasz Chomiszczak – romanista, literaturoznawca. Poza filologią ukończył w Krakowie studium teatralne i studia podyplomowe z edytorstwa. Z sanocką uczelnią związany od początku jej istnienia, był kierownikiem Studium Języków Obcych oraz prorektorem ds. dydaktycznych. Obecnie profesor nadzwyczajny w tutejszym Zakładzie Kultury, Mediów i Języków. Jego zainteresowania badawcze, oprócz współczesnego piśmiennictwa frankofońskiego, XX-wiecznego dramatu i teatru (m.in. doktorat z twórczości Jeana Geneta, przekłady na polski nowej dramaturgii francuskojęzycznej), dotyczą kultury pogranicza rozumianego jako kategoria kulturowa (obszary kresowe) oraz estetyczna (gatunki „nieczyste” i korespondencja sztuk: literatura–kino–teatr–plastyka). Napisał monografię Mistrz ceremonii. Marian Pankowski – od filologii do rytuału, wybrał i przetłumaczył z francuskiego brukselskie artykuły naukowe Pankowskiego (książka Lekcje mistrzowskie), a także opracował antologię sztuk teatralnych tego pisarza (tom Królestwo. Dramaty) dla Instytutu Badań Literackich PAN oraz Opowiadania Zdzisława Beksińskiego dla Wydawnictwa BOSZ. Redaktor wielu publikacji, w tym książki Archiwariusz zabitego Miasteczka. Rzecz o Kalmanie Segalu. Autor kilkudziesięciu rozpraw i artykułów w monografiach i periodykach naukowych, redaktor naczelny pisma „Acta Pancoviana”. Od ponad 20 lat współpracuje z lokalnymi mediami (autorskie rubryki w prasie i w internecie, recenzje, wywiady, relacje, audycje radiowe oraz programy telewizyjne promujące czytelnictwo). Współuczestnik wielu imprez kulturalnych: festiwali artystycznych, spotkań autorskich, przeglądów filmowych, spektakli teatralnych, warsztatów, odczytów.

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

dr hab. Robert Lipelt – studia magisterskie (1988) w Instytucie Historii Uniwersytetu Wrocławskiego (1988); doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Uniwersytet Wrocławski 1995); dr hab. nauk humanistycznych, sp. historia społeczna i gospodarcza XIX w. (UJ, 2012). W latach 2002-2003 i 2012, kierownik Zakładu Kultury Krajów Karpackich, a od roku 2003 do 2005, dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa PWSZ w Sanoku. Autor książek: Stosunki społeczno-gospodarcze w dobrach małopolskich ks. Jerzego Ignacego Lubomirskiego w pierwszej połowie XVIII w. (2002), Życie gospodarcze ziemi sanockiej od XVI do XX w. (2004, współautor i redaktor), Informator statystyczny do dziejów społeczno-gospodarczych Galicji, Hodowla zwierząt w Galicji w dobie autonomii (2006), Chów zwierząt gospodarskich w Galicji w dobie autonomii, analiza statystyczno-porównawcza (2011) oraz kilkudziesięciu innych rozpraw naukowych. Współzałożyciel i członek Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział w Sanoku (od 2006 r. pełni funkcję prezesa Towarzystwa), Członek Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej (od 2010), Członek Rady Muzealnej przy Muzeum Historycznym w Sanoku (od 2006), Redaktor naukowy czasopisma naukowego „Rocznik Sanocki” (od 2010), Członek Kolegium redakcyjnego  Sanockiej Biblioteki Cyfrowej (od 2008). Główne obszary badawcze: historia regionalna, kultura materialna, dziedzictwo kulturowe (budownictwo podworskie i przemysłowe, zbiory archiwalne i biblioteczne), społeczeństwo i gospodarka XIX-XX w.

 

__________________________________________________________________________________________

 

dr Anna Chudzik – starszy wykładowca PWSZ w Sanoku, kierownik Zakładu Kultury i Mediów. Studia magisterskie i doktoranckie w Instytucie Polonistyki UJ. Laureatka I edycji Konkursu im. Czesława Zgorzelskiego organizowanego przez KUL na najlepszą pracę magisterską (2001), wykonawca projektu badawczego KBN (20042005). Od 2005 pracownik PWSZ w Sanoku, od 2006 współprcownik - redaktor Wydawnictwa Bosz, od 2013 asystent na Wydziale Polonistyki UJ. Zainteresowania naukowe: semantyka języka, semiotyka kultury i komunikacji, komunikacja medialna i tożsamość w mediach. Autorka dwóch książek, kilku redakcji naukowych i kilkudziesięciu artykułów. Działalność organizacyjna: rzecznik prasowy PWSZ w Sanoku; członek komitetów organizacyjnych konferencji naukowych "Podkarpacie. Język  literatura  kultura" (2009), "Na pograniczach kultur i narodów" (2013-2016); organizator cyklicznych wykładów „Media a …”, warsztatów dziennikarskich „Sztuka reportażu”, Konkursu na Fotoreportaż „Niezwykłości codzienności”.

Kontakt: anna_chudzik@onet.eu

 

__________________________________________________________________________________________

dr Jacek Mączka 

 

dr Jacek Mączka (1965) – poeta, literaturoznawca. Autor tomików poezji: Zwarzone mrozem czyżnie (Wydawnictwo Mamiko, Nowa Ruda 2011), Bliższe okolice (Wydawnictwo Mamiko, Nowa Ruda 2010), Pomyśleć prześwit (Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2009) oraz Kroisz coraz cieńsze (Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2009). Napisał obszerną monografię – Powidła dla Tejrezjasza. O poezji Janusza Szubera (Księgarnia Akademicka, Kraków 2008). Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Rzeczpospolitej, Studium. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina i Tyskiej Zimy Poetyckiej. Jego książkę Dalsze ciągi zakwalifikowano do drugiego etapu Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS. Mieszka w Sanoku. Szczegółowe informacje i obszerna bibliografia – tendzin.w.interia.pl

 

__________________________________________________________________________________________

mgr Grzegorz Bończak 

 

mgr Grzegorz Bończak – dziennikarz, specjalista od marketingu i public relations, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Sanoku, producent lokalnej Sanok TV, wydawca Gazety Podkarpackiej (dawniej Kuriera Podkarpackiego) oraz portalu iSanok.pl.

 

__________________________________________________________________________________________

mgr Jakub Kinel 

 

mgr Jakub Kinel – z wykształcenia grafik i animator 3D. Specjalizuje się w zakresie przygotowania materiałów pod druk, posługując się programami firmy Adobe (InDesign, Photoshop i Ilustrator), QuarkXPress oraz Corel. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z drukarniami i studiami graficznymi. Od kilku lat uczy studentów m.in. z zakresu DTP. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje pracując w Wydawnictwie BOSZ, gdzie jako Dyrektor ds. technicznych i składu publikacji, projektuje, składa i kontroluje procesy poligraficzne.

 

__________________________________________________________________________________________

mgr Andrzej Sroka 

 

mgr Andrzej Sroka – absolwent politologii na Uniwersytecie Rzeszowskim i dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Interesuje się mediami elektronicznymi, komunikowaniem masowym, oddziaływaniem mediów na społeczeństwo; ponadto słuchacz muzyki różnej. Od 2000 roku związany z mediami elektronicznymi: na początku z krośnieńskim Radiem Fakty, a następnie z Polskim Radiem Rzeszów. Autor takich audycji, jak Muzyka niepotrzebna, Dźwiękosfera, Noc z Radiem Rzeszów, W Dobrym Tonie. Od 2008 do 2010 roku regularnie publikował w portalu Onet.pl i Muzyka.onet.pl (ponad 100 tekstów, przede wszystkim wywiadów i recenzji). Od 2010 roku współpracuje z Fundacją Nowe Media, która zajmuje się propagowaniem ideałów rzetelnego dziennikarstwa wśród młodzieży w Polsce i za granicą. W latach 2013-2014 regionalny kooordynator projektu Mapa Kutury i Muzyczna Mapa Kultury, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W 2014 roku korrdynator PR Europejskiego Stadionu Kultury / Wschodu Kultury, projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i miasto Rzeszów. Od wielu lat zajmuje się PR, marketingiem i eventami w sieci salonów EMPiK. Laureat II miejsca w konkursie ogłoszonym przez Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców oraz redakcję „Cogito” za reportaż radiowy.

 

__________________________________________________________________________________________

mgr Sławomir Woźniak 

 

mgr Sławomir Woźniak – animator kultury, teatrolog, pomysłodawca wielu imprez artystycznych i edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym. Od 2006 roku kieruje BWA Galerią Sanocką. Placówka ta jako jedyna tego typu w regionie łączy działalność wystawienniczą z szeroką edukacją artystyczną.

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

mgr Lucyna Żak

Moje rodzinne strony to mała miejscowość Bachórz (woj. podkarpackie), z której dość szybko wyjechałam, żeby zamieszkać w internacie przy Liceum Plastycznym w Rzeszowie, później kilka lat w Krakowie. Tu studiowałam na Akademii Sztuk pięknych na wydziale grafiki, uzyskując dyplom z fotografii, już jako mama Huberta, który do dzisiaj jest mężczyzną mojego życia. Obecnie oprócz bycia matką-Polką, jestem nauczycielem przedmiotów związanych z moją ukochaną fotografią i grafiką. Cieszę się, że mogę wykonywać pracę, która wiąże się z moją pasją i kontaktem z ludźmi, wykładowcami i młodzieżą, od których mogę się uczyć i czerpać z ich wrażliwości.

 

Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok