Wizyta profesorów z zagranicy

03-07-2013

Instytut Techniczny w dniu 1 lipca 2013 r. gościł przedstawicieli Uniwersytetu Narodowego „Politechniki Lwowskiej” z Ukrainy w osobach;

- prof. dr hab. inż.  Ihor Hrycaj Kierownik Katedry Technologii Maszyn,

-prof. dr hab. inż. Ihor  Hurey Kierownik  Mechaniki Inżynieryjnej i Transportu.

Wizytującym Profesorom przedstawiono wyposażenie poszczególnych laboratoriów Instytutu oraz zapoznano ich z działalnością naukowo-dydaktyczną. Przedstawiono wymianę doświadczeń w dziedzinie nauki, dydaktyki oraz jakości kształcenia. Zapoznano się z zasadami prawnymi określającymi funkcjonowanie szkół wyższych w obu krajach.

Następnie w Budynku Rektoratu odbyło się spotkanie przybyłych Gości z władzami Uczelni.  W toku dyskusji stwierdzono pilną potrzebę realizacji i czynnego współdziałania w ważnych aspektach działalności pomiędzy jednostkami. Uzgodniono również warunki wymiany pracowników oraz studentów.