Wyjad dydaktyczny członków Koła Naukowego Mechaników do Krakowa

07-06-2014

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Mechaników zwiedzali w dniu 07.06.2014 r. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w jego pięćdziesiątą rocznicę powstania.

Muzeum LP znajduje się na terenie jednego z najstarszych lotnisk wojskowych na świecie, Rakowice – Czyżyny. Pomysł otwarcia muzeum sięga 1964r. Aeroklub Krakowski zorganizował wtedy wielką Wystawę Lotniczą. W oparciu o zbiory gromadzone na jej potrzeby, powstał Ośrodek Ekspozycji Sprzętu Lotniczego. Jest to jedyne takie muzeum w Polsce.

Studenci Instytutu Technicznego PWSZ w Sanoku, oprowadzani przez przewodnika, zobaczyli lotnicze eksponaty - samoloty, śmigłowce, szybowce, motoszybowce i silniki lotnicze, dzięki czemu, poznali historię rozwoju lotnictwa oraz zmiany konstrukcyjne w budowie silników lotniczych. Zapoznali się między innymi z: niemieckimi samolotami myśliwskimi i wywiadowczymi, brytyjskimi myśliwcami z okresu I wojny światowej, polskimi szybowcami szkolnymi i śmigłowcami doświadczalnymi.