Udział w Międzynarodowych Targach Kieleckich

28-03-2014

28 marca 2014 r odbył się wyjazd dydaktyczny na Międzynarodowe Targi Kieleckie. Wyjazd miał wieloaspektowy charakter, zarówno poznawczy, jak i naukowo-dydaktyczny. W tym wydarzeniu wzięli udział studenci Instytutu Technicznego PWSZ z Sanoka oraz Politechniki Lwowskiej wraz z ich opiekunami.

W Kielcach znajduje się jedno z największych miejsc targowych w Europie środkowowschodniej. W centrach wystawienniczych zapoznano się z najnowszymi osiągnięciami techniki w skali świata. W szczególności dotyczyło to: obróbki metali, obrabiarek CNC i narzędzi, technologii; obróbki blach, obróbki laserowych i laserów, urządzeń dla spawalnictwa, ochrony powierzchni przed korozją, sterowania, pneumatyki i hydrauliki, stosowania techniki pomiarowej oraz szeroko pojętej wirtualizacji procesów produkcyjnych itp. Zasadniczą częścią omawianych wydarzeń były Targi Edukacyjne. Istniała także możliwość nie tylko poznania światowych osiągnięć, ale również nawiązania bliższych relacji z wystawcami i oferentami.