Udział studentów w wyjazdowym Seminarium w Krakowie

22-04-2015

W dniu 22.04.2015 w Instytucie Techniki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyło się wspólne seminarium nt.: „Nieniszczące metody badania lin stalowych” Studenckich Kół Naukowych:

Studenckiego Koła Naukowego Elektryków i Mechatroników IT w Krakowie oraz Studenckiego Koła Naukowego Mechaników PWSZ w Sanoku

Referat plenarny wygłosił dr inż. Roman Martyna- Dyrektor Laboratorium „LRM”- członek Międzynarodowej Organizacji ds. Trwałości i Niezawodności Lin Stalowych.

Następnie odbył się pokaz specjalistycznej aparatury pomiarowej do badania lin.

Członkowie Koła Naukowego Mechaników PWSZ z Sanoka, przy współudziale naukowców UP, zwiedzili następujące laboratoria: mikroskopii skaningowej, spektroskopii mössbauerowskiej, mechatroniki, spektroskopii laserowej, elektrotechniki, automatyki, biofeedback’u.