Zatrudnienie, praktyki i staże

06-03-2017

W dniu 2 marca 2017r. odbył się wyjazd dydaktyczny studentów IIIr studiów stacjonarnych IT do dynamicznie rozwijającej się firmy ARTGOS do Brzozowa. Studenci zostali zapoznani z procesem przetwarzania materiałów polimerowych i produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Z zaciekawieniem obserwowali działanie nowoczesnych wtryskarek i układów zrobotyzowanych obsługujących te maszyny. Bardzo interesującym okazało się przedstawienie przydatnych zagadnień związanych z ograniczeniem energochłonności i minimalizacji zużycia materiałów w aspekcie poprawy efektywności produkcji.

W dalszej części zaprezentowano nowoczesny park maszynowy i najważniejsze etapy procesu wytwarzania form wtryskowych. Przy wsparciu odpowiednio dobranych przykładów, konstruktorzy oraz technolodzy przedstawili studentom procesy projektowania form wtryskowych i ich wytwarzania przy zastosowaniu techniki CAD/CAM.

Kierownictwo firmy zaproponowało możliwość realizacji praktyk i staży studenckich. Zaoferowano również atrakcyjną pomoc w kierunku realizacji w ich firmie inżynierskich prac dyplomowych.

Firma ATGOS jest kolejną placówką w regionie, która czeka na absolwentów Instytutu Technicznego, oferując im atrakcyjne formy zatrudnienia.