Młodzież ze Lwowa w Instytucie Technicznym

13-03-2017

Kolejny już raz w naszej uczelni goszczą uczniowie z lwowskich szkół ponadgimnazjalnych w ramach współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku i Edukacyjno-Metodycznego Centrum Oświaty we Lwowie. Wizyta trwa trzy bardzo intensywne dni (8-10.03.2017 r.), podczas których uczniowie wraz opiekunami biorą udział w zajęciach dydaktycznych wszystkich kierunków prowadzonych w naszej uczelni, między innymi  w Instytucie Technicznym. Duże wrażenia na  gosciach wywołało obejrzenie i zapoznanie z  zapleczem oraz wyposżeniem techno-dydaktycznym Instytutu. Przedstawiono im takze oferę studiowania oraz możliwości podjęcia atrakcyjnej pracy.

Oprócz tego poznają uroki studiowania w Sanoku – odwiedzają muzea i galerie (Skansen z Miasteczkiem Galicyjskim, Zamek z ikonami i Galerią Beksińskiego), biorą udział w zajęciach fitness w naszym Centrum Sportowo-Dydaktycznym oraz w koncercie zorganizowanym przez edukację muzyczną z okazji Dnia Kobiet.  Wizytę gości zakończy spotkanie w władzami uczelni.

Choć uczniowie pochodzą z samego Lwowa, to urok Sanoka i kameralność uczelni ich urzekła, miejmy nadzieję na tyle, by już wkrótce podjąć studia w naszym