Konto w eAcademy

20-11-2011

Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku (IT), uczestniczący w programie MSDN Academic Alliance (MSDNAA) firmy Microsoft, umożliwia udostępnienie studentom i wykładowcom Instytutu oprogramowania do zainstalowania na ich komputerach osobistych poza Uczelnią. Informacje o programie MSDNAA dostępne są w Internecie na stronie

Warunki rejestracji studenta IT w programie MSDNAA:

o    Student musi być na aktualnej liście z przedmiotu, na którym wykorzystuje się udostępniane oprogramowanie. Zakres oprogramowania związanego z danym przedmiotem ustala prowadzący zajęcia i podaje do wiadomości studentów. Lista studentów z danego przedmiotu powinna być utworzona w Excelu, zgodnie z podanym wzorem i przekazana Administratorowi MSDNAA w wersji elektronicznej wraz z wydrukiem oraz podpisem prowadzącego zajęcia oraz podpisami studentów IT, akceptujących niniejsze warunki. Na podstawie listy zostanie utworzone indywidualne Konto Studenta w systemie ELMS. System ten pozwala na automatyczną dystrybucję oprogramowania dostępnego w MSDN AA wśród wykładowców i studentów oraz generuje klucze aktywacyjne. Informacja o utworzeniu konta zostanie przesłana Studentowi na adres jego poczty elektronicznej. Student powinien zapoznać się z funkcjami ELMS, systemem pomocy oraz przeglądać listę najczęściej zadawanych pytań.

o    Pobranie oprogramowania MSDNAA z systemu ELMS pod adresem

• Program można pobrać tylko jeden raz.
    • Zabrania się wykonywania kopii udostępnionego oprogramowania i użyczania oprogramowania innym osobom.
    • Część udostępnianego oprogramowania  wymaga do instalacji kodów aktywacyjnych. Kod aktywacyjny jednoznacznie identyfikuje pobrane oprogramowanie. Zabrania się udostępniania kodów aktywacyjnych innym osobom.
    • Administrator programu MSDNAA rejestruje każdy przypadek udostępniania oprogramowania studentowi i udostępniają te dane na żądanie firmy Microsoft lub innych instytucji uprawnionych do kontroli oprogramowania.
  • Warunki użytkowania oprogramowania w ramach programu MSDNAA:
    • Student może używać udostępnione oprogramowanie jedynie w celach niekomercyjnych, to jest samokształcenie, badanie, projektowanie, tworzenie i testowanie rozwiązań w ramach zajęć przewidzianych programem przedmiotu, dla którego oprogramowanie zostało przypisane.
    • Zabrania się używania udostępnianego oprogramowania do tworzenia oprogramowania, projektów i rozwiązań w ramach przedsięwzięć mających przynosić dochód oraz do tworzenia udostępnianych publicznie programów, projektów i rozwiązań w ramach przedsięwzięć niedochodowych.

W przypadku ukończenia studiów Student traci możliwość uaktualniania oprogramowania na swoim komputerze osobistym. Zachowuje jednak możliwość dalszego używania udostępnionego w ramach programu oprogramowania wyłącznie w celach samokształcenia, oraz wykonując projekty niekomercyjne i niedochodowe.

Naruszenie warunków podanych w niniejszej umowie, Licencji MSDN EULA lub warunkach programu MSDNAA pociąga za sobą automatycznie utratę zgody na używanie użyczonego oprogramowania. Jest to jednoznaczne z koniecznością natychmiastowego zaprzestania używania oprogramowania i jego usunięcia z komputera osobistego Studenta. Niezależnie od powyższego naruszenie warunków licencji może spowodować podjęcie kroków na drodze karnej lub cywilnej przez odpowiednie organy.