Sprawozdanie z udziału w Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej

23-11-2015

Pragniemy pogratulować czynnego udziału w Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej pt. "Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży" studentkom naszego kierunku Paniom Kindze Rudy, Dianie Targowskiej i Sylwie Hanus.

Konferencja odbywa się 19 listopada 2015 roku w Uniwersytecie Rzeszowskim. Jej organizatorem był Studencki Krąg Korczakowski działający na Wydziale Pedagogicznym. Była ona okazją nie tylko do zaprezentowania wyników analiz literatury przedmiotu, czy wyników badań własnych, ale przede wszystkim dawała szansę na wymianę zdania na palący problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Konferencja zgromadziła młodych naukowców z całej Polski goszcząc między innymi studentów z UMCS i Uniwersytetu Pedagogicznego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nasze studentki były jedynymi przedstawicielkami PWSZ.

Pani Kinga Rudy zaprezentowała przegląd literatury przedmiotu prezentując temat „Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży”. W swoim wystąpieniu wskazała zarówno rodzaje uzależnień, które dotyczą młodych ludzie, jak również system wsparcia i pomocy.

Panie Sylwia Hanus i Diana Targowska zaprezentowały raport z samodzielnie przeprowadzonych badań na grupie gimnazjalistów. Występując z tematem „Uzależnienie młodzieży gimnazjalnej od telefonów komórkowych – raport z badań” wskazały na aktualność tej problematyki,  jej powszechny charakter oraz czynniki determinujące, wynikające
z analizy zebranego materiału badawczego.

Wszystkim Paniom raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.