Konferencja Studencka

Studenckie Koło Naukowe Młodych Pedagogów przy współpracy

z Biurem Promocji i Współpracy

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku

zapraszają do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej studenckiej konferencji naukowej

pod tytułem:

Szkolnictwo – wyzwania dydaktyczno-wychowawcze

która odbędzie się 19 maja 2017 r.
w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej  im. Jana Grodka w Sanoku

Celem Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Studenckiej Konferencji Naukowej jest ukazanie wyzwań dydaktyczno-wychowawczych, jakie stoją przed polskim szkolnictwem.

Aby wziąć czynny udział w konferencji należy przygotować wystąpienie, którego tematyka dotyczyć będzie szeroko pojętych wyzwań dydaktyczno-wychowawczych, wypełnić kartę zgłoszeniową oraz dokonać opłaty konferencyjnej (dla studentów PWSZ w Sanoku udział w konferencji jest bezpłatny).

W dobie przemian społeczno-gospodarczych, postępującej globalizacji oraz problemów współczesnego świata szkolnictwo stoi przed nowymi wyzwaniami. Współczesny nauczyciel powinien odznaczać się otwartością, empatią, umiejętnością dialogu i negocjacji, demokratycznym stylem kierowania, poczuciem humoru, optymizmem i radością życia. Jego zadaniem jest wychowywać ku wartościom, formułować osobowość wychowanków, wyposażyć ich w odpowiednią wiedzę i kwalifikacje zawodowe.

Odpowiedzialność jaka stoi przed nauczycielami, wychowawcami w kontekście przemian skłania do refleksji nad wyzwaniami dydaktyczno-wychowawczymi systemu edukacji.

Podczas konferencji pragniemy pochylić się nad tymi problemami analizując takie zagadnienia jak: organizacja procesu dydaktycznego, środki i metody dydaktyczne, organizacja czasu wolnego, uczeń/student niepełnosprawny, rola systemu rodzinnego oraz współpraca z innymi instytucjami, podmiotami (poradnia psychologiczno-pedagogiczna, pracownicy socjalni, kuratorzy).

Do współpracy i uczestnictwa w konferencji chcemy zaprosić zarówno przyszłych pedagogów, nauczycieli, jak i studentów z innych kierunków studiów. Zależy nam, aby konferencja miała charakter interdyscyplinarny, ponieważ tylko takie podejście pozwoli w pełni zrozumieć jej sens. Zapraszamy zatem pracowników socjalnych, edukatorów zdrowia, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką wyzwań dydaktyczno-wychowawczych w szkolnictwie.

Częścią konferencji jest moduł poświęcony Programowi Erasmus+

WIĘCEJ INFORMACJI => KLIKNIJ TUTAJ