Wersja kontrastowa
A | A | A

AIESEC

AIESEC

Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales

 

AIESEC jest jedną z największych organizacji studenckich na świecie. Założona została w 1948 r., a w Polsce działa od 1971 r. Jest obecna w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 członków.

 

W szerokiej gamie możliwości jakie AIESEC oferuje swoim członkom znajdują się także:

      ·   wyjazdy na praktyki zagraniczne (zazwyczaj na kilka miesięcy)

      ·   wyjazdy na wolontariat zagraniczny (zazwyczaj na kilka tygodni)

Obydwie te formy opierają się na prostej zasadzie: działacze AIESEC w każdym kraju organizują praktyki i wolontariat u siebie w zamian za co ich członkowie otrzymują możliwość wyjazdu do innych państw.

Główna różnica pomiędzy praktykami, a wolontariatem jest taka, że na praktykach zagranicznych student otrzymuje pewne wynagrodzenie, za które ma się utrzymać (członkowie AIESEC pomagają w załatwieniu m.in. taniego noclegu), natomiast w czasie wolontariatu nie ma spisanej umowy i pensji, ale organizacja, dla której student pracuje utrzymuje go przez okres pobytu.

 

Rekrutacja na praktyki i wolontariat odbywa się zazwyczaj kilka razy do roku.

Dla Sanoka - najbliższe biuro AIESEC znajduje się w Rzeszowie:

AIESEC Polska Komitet Lokalny Rzeszów 

ul. Rejtana 16c, pok. 009

35-959 Rzeszów 

aiesec.rzeszow@gmail.com

 

Więcej nt. rekrutacji i samej organizacji można znaleźć tutaj:

pl.wikipedia.org/wiki/AIESEC

 

 

  PWSZ Sanok partnerem AIESEC

W 2011 roku AIESEC Polska po raz kolejny organizował projekt Enter Your Future. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny polskiego AIESEC pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej organizowany od 2008 roku.

Projekt skierowany jest głównie do uczniów starszych klas szkół średnich, którzy w najbliższym czasie staną przed wyborem przyszłego kierunku studiów. W ramach projektu w szkołach organizowane są warsztaty z udziałem uczestników wymiany zaproszonych z odległych zakątków świata. Takie spotkania znacznie poszerzają horyzonty młodych ludzi.

 

Każda kolejna edycja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród placówek edukacyjnych jak i uczniów. Projekt jest realizowany cyklicznie w 12 województwach w Polsce. Nasza uczelnia przyłączyła się do tej inicjatywy współpracując z Komitetem Lokalnym AIESEC w Rzeszowie, który organizował Enter Your Future w szkołach w Krośnie, Tarnobrzegu, Przemyślu, Jarosławiu, Stalowej Woli, Rzeszowie, Łańcucie, Mielcu, Sanoku, Dębicy, Boguchwale, Jaśle.

Poniżej zdjęcia gości z zagranicy w szkołach podczas prowadzonych przez nich warsztatów. 

KLIKNIJ TUTAJ ABY  OBEJRZEĆ RELACJĘ PORTALU ESANOK.PL Z WARSZTATÓW W I LO W SANOKU

Z kolei w 2014 roku AIESEC Polska organizował inny swój cykliczny projekt czyli AIESEC University. Podobnie jak Enter Your Future jest to projekt ogólnopolski.

Najkrócej mówiąc są to warsztaty językowe zarówno dla studentów, jak i dla osób pracujących prowadzone przez osoby z zagranicy (najczęściej native speakerów)
Motto warsztatów to Learn by Play, czyli kreatywna edukacja. Podczas warsztatów uczestnicy mają szansę nie tylko uczyć się języka, ale również poznawać tradycje i kulturę kraju lektora.
Dodatkową „atrakcją” w projekcie, są Language Tour’s, czyli co tygodniowe wyjścia z lektorem na miasto, podczas których uczestnicy mogą poznawać zwroty również w naturalnym środowisku, w sklepie, autobusie czy restauracji.
Warsztaty w PWSZ Sanok prowadziły Mabel M. z Kolumbii (język hiszpański) oraz Yang X. z Chin (język angielski).
Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok