Zajęcia biblioteczno - edukacyjne w Trepczy

07-10-2016

Zajęcia biblioteczno - edukacyjne w Trepczy

04.10.2016

Czym skorupka za młodu nasiąknie…Już po raz kolejny FOTOsynteza zaangażowała się w promocję wiedzy przyrodniczej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trepczy odbyli zajęcia biblioteczno - edukacyjne z Czarna Księgą Kolorów przygotowane przez Bibliotekę Pedagogiczną z Sanoka.

Uczniowie poznawali świat za pomocą zmysłów - wstępem była książka napisana brajlem o kolorach. Następnym punktem programu było odgadywanie przedmiotów za pomocą wszystkich innych zmysłów oprócz wzroku, ukrytych w magicznym pudełku. Podczas zabawy bardzo poważne rozmowy na tematy przyrodnicze - poziom wiedzy dzieci zadziwiający. Bez problemu rozpoznały gatunki drzew iglastych po szyszkach. Jakbym mogła ominąć porosty - widoczne cech morfologiczne i typy podłoży były kryterium podziału porostów. Dzieci miały możliwość oczyma wyobraźni spacerować po lesie i rozróżniać ptaki latające nad ich głowami.

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie do współpracy pani mgr Irenie Florczak oraz pani mgr Annie Sebastiańskiej i z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne zajęcia.

Tekst: Amelia Piegdoń, fotografie: Michał Pancerz © FOTOsynteza 2016.