Rudawka Rymanowska

07-10-2016

30.09.2016 i 05.10.2016 Rudawka Rymanowska.

Studentki Amelia Piegoń i Ewa Bujalska wspomagały dr Mariana Szewczyka w czasie prowadzonych przez niego wykładów związanych z grantem realizowanym przez Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB ODRZECHOWA. Słuchaczami były dwie rożne grupy: mieszkańcy i rolnicy z okolic oraz młodzież z Technikum Rolniczego z Nowosielec. Każde z nas mówiło o tym o czym zna się najlepiej. Dr Szewczyk o zagrożeniach bioróżnorodności w konfrontacji z programami rolno – środowiskowymi, roślinności górskiej, Amelia o porostach, a niżej podpisana Ewa o fotografii przyrodniczej i działalności koła FOTOsynteza. Były prelekcje, pokazy fotografii, mini ćwiczenia terenowe, oznaczanie porostów.

Tekst: Ewa Bujalska, fotografie: Ewa Bujalska, Marian Szewczyk © FOTOsynteza 2016.