O dokramianiu zwierząt zimą

21-11-2016

Czasami zastanawiam się kto czerpie większe korzyści z zajęć przyrodniczo - edukacyjnych: przedszkolaki czy my?. Tyle ,,radochy”, pozytywnej energii, uśmiechu i zainteresowania z ich strony to może uzależnić. 21.11. br odbyły się zajęcia w Przedszkolu nr 3 w Sanoku pt,, Co, jak, kiedy - dokarmianie zwierząt zimą”. Dzieci bezbłędnie odpowiadał na pytanie dlaczego dokarmiamy zwierzęta: ,,ładnie wyglądają w moim karmniku”, „pod śniegiem nie znajdą jedzenia”, „ lubię dzielić się z nimi moją kanapeczką”. Także stwierdziliśmy razem, że ogólnie to dokarmianie jest konieczne i sprawia nam dużo satysfakcji. Przedszkolaki poznawały podstawowe nasiona i inne przysmaki zwierzaków. Rozpoznawanie za pomocą dotyku zbóż okazało się bardzo łatwe (pszenica, owies, żyto, kukurydza, proso, gryka). Dobrze, że prowadzimy takie zajęcia wiecie ile człowiek sam się nauczy :-). Z Panią Ireną z Pedagogicznej Biblioteki w Krośnie z Filią w Sanoku FOTOsynteza ma kolejne ciekawe pomysły. Już nie mogę się doczekać.
Tekst: Amelia Piegdoń, zdjęcia: Michał Pancerz. © FOTOsynteza2016.