Ćwiczenia terenowe z dr hab. Waldemarem Gilem z przedmiotu „Uwarunkowania rozwoju sektora usług leśnych”

20-05-2017

GWERIL poszedł w las...W pięknych okolicznościach majowej przyrody studenci stacjonarni i niestacjonarni wraz z dr Gilem udali się na zajęcia terenowe. Miejsce: Nadleśnictwo Komańcza, leśnictwo Smolnik. Cel: oszacowanie szkód w poszyciu, podroście oraz drzewostanie i glebie powstałych w następstwie zrywki drewna forwarderem.

Ponadto mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracom w lesie, w warunkach górskich. Ścinkę świerka zaprezentował nam pan Jakub Kowalski, a zrywkę drewna przy użyciu forwardera Andrzej Podgórski (nota bene nasz kolega student). Później trzy zespoły studenckie wyposażone w klupy, taśmy miernicze i raptularze zajęły się szacunkami szkód. Towarzyszył nam również absolwent naszej uczelni, leśniczy Mirosław Pałyński.

Wszystko zorganizowali nasi studenci: Beata Kowalska i Andrzej Podgórski, na co dzień pracujący w lesie (LP Leśnictwo Smolnik i firma PU "Roland"). Przy ognisku o swoim nadleśnictwie opowiadał nadleśniczy inż. Piotr Łański. Na koniec obdarowano nas najnowszymi mapami Nadleśnictwa Komańcza oraz folderami o Jeziorkach Duszatyńskich. Organizatorom serdecznie dziękujemy. Darz Bór!

Tekst i zdjęcia: Ewa Bujalska © FOTOsynteza 2017.