Orszak Trzech Króli w Ustjanowej Górnej. Epifania 06.01.2016.

06-01-2016

Trzej Mędrcy ze wschodu przybyli do Betlejem aby oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie odtwarza się w inscenizacjach w wielu miastach i wsiach Polski. Z rozmachem jak np. w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku i skromnie jak u nas. Nie ważna jest skala, ważna jest idea, chęć uczestnictwa, kultywowania wiary.

Piękna tradycja jednocząca ludzi. Dzieci przejęte rolami aniołków i pastuszków, dumni z nich rodzice, parafianie śpiewający kolędy, mężczyźni i kobiety przebrani za Magów. Przemarsz od Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej Górnej do żywej szopki obok kościoła parafialnego pw. Najświętszej Marii Panny.

Pokłon Baltazara, Melchiora i Kacpra – w tych rolach Dawid Fundanicz, Paweł Banach i Bolesław Długi z Równi. Wręczenie darów: mirry, kadzidła i złota i wspólna msza święta. Świętą rodzinę odtwarzali państwo Ewelina i Bogdan Czymczuk i ich trzymiesięczny synek Aleksander. Organizatorami Orszaku podobnie jak rok temu byli mieszkańcy Ustjanowej Górnej i Dolnej, Równi oraz ksiądz proboszcz Mirosław Głaz.