Wrocław c.d.

18-01-2016

Jak na europejską stolicę kultury 2016 przystało Wrocław zachwyca swoimi wdziękami we wszelkich dziedzinach. Kolejne godziny spędzone w pracowni uniwersytetu zaowocowały nowymi gatunkami, nowymi technikami cięcia, barwienia i przede wszystkim kolejne uświadomienie sobie jak wiele nie wiem.

Odprężenie na świeżym powietrzu między alejkami Ogrodu Botanicznego, uśpionego zimową porą to przedsmak roślinnych nowości. Popołudnie i wieczór spędziłam na zajęciach na Nocy Biologów. Zajęcia ze związków aktywnych w roślinach leczniczych prowadzone przez młodych naukowców były świetną zabawą i nowym rozwijającym doświadczeniem. Uzyskanie błękitu pruskiego z gorzkich migdałów, odnajdywanie olejków eterycznych ze skórek cytrusów czy odpowiedzi która kora drzew zawiera najwięcej salicylanów to rewiry naszych nocnych badań. Dzień zakończony spacerem po mieście w towarzystwie wrocławskich krasnali.

Tekst i zdjęcia © Amelia Piegdoń.