Studenci PWSZ wolontariuszami Akademii Przyszłości

18-02-2010

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem WIOSNA, gdzie w ramach AKADEMII PRZYSZŁOŚCI studenci naszej Uczelni jako wolontariusze pracować będą z dziećmi ze szkół podstawowych, które mają problemy szkolne.

Wolontariusze STOWARZYSZENIA WIOSNA przed przystąpieniem do pracy uczestniczyć będą w specjalnym  szkoleniu przygotowującym ich do pracy z dziećmi, bo oprócz pomocy w nauce, wolontariusze będą motywować uczniów,  pomagać im uwierzyć we własne siły i możliwości, zgodnie z hasłem akcji – „Każde dziecko ma prawo do sukcesu”.  Na razie akcja prowadzona będzie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sanoku. Oprócz doświadczenia w pracy z dzieckiem można zyskać ciekawe szkolenia, certyfikat tutora, możliwość rozwoju, a nawet awansu - na lidera, koordynatora, szkoleniowca. W pierwszej rekrutacji do AKADEMII zaproszonych zostanie zaledwie 20 wolontariuszy.
Zdaniem Pani Prorektor ds. dydaktyki dr Elżbiety Cipory, udział studentów PWSZ w akcji będzie wspaniałą możliwością wykazania się. Będą oni mogli  nauczyć się jak pomagać innym potrzebującym a ta umiejętność na pewno przyda im się w ich przyszłej pracy zawodowej, szczególnie studentom takich kierunków jak praca socjalna, pielęgniarstwo, pedagogika, filologia polska.
- Wielu sanoczan studiujących w innych miastach Polski już jest wolontariuszami WIOSNY. Udowodnijmy, że nie trzeba wyjeżdżać z Sanoka, żeby dzielić się pozytywną energią. Pomóżmy swoim! - przekonuje Agnieszka Stach, koordynator regionalny programu.
Osoby młode, najlepiej w wieku studenckim, chętne do sprawdzenia swoich sił w wolontariacie, prosimy o wysłanie zgłoszeń na adres mailowy lub o kontakt z uczelnianym koordynatorem akcji - Kamilem Kruczkiem , tel. 606 951 571.