Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Magazyn studencki Ob.Sesja

Redakcja Obsesji do 2009...

Ob.Sesja powstała w 2007 roku. Na pomysł wpadli studenci komunikacji medialnej, czyli naszego odpowiednika studiów dziennikarskich. Początki były skromne. Dla każdego z redaktorów była to pierwsza przygoda z wydawaniem gazety. Kolejne numery nabierały jednak coraz ciekawszego charakteru. Nazwa na okładce również ewoluowała, choć roboczo każdy używał nazwy „Obsesja”. Członkowie redakcji skończyli w 2009 roku studia w Sanoku. Praca w Ob.Sesji dużo im dała; część z nich pracuje już w mediach. Doczekali się godnych następców, o czym świadczą najnowsze numery magazynu.

 

 

Zapraszamy do przeglądania wydań elektronicznych oraz do współpracy przy tworzeniu naszego studenckiego magazynu.

 

Kontakt:

mgr Andrzej Sroka – opiekun Naukowego Koła Dziennikarskiego ZOOM
Justyna Borek – redaktor naczelna 

 

E-mail do redakcji: obsesja@pwsz-sanok.edu.pl

 

Do przeglądania wydań elektronicznych potrzebny jest program Adobe Reader. Aby wyświetlić strony widzące magazynu, wybierz menu Widok -> Wyświetlanie strony -> Dwie strony  oraz zaznacz opcję „Pokaż stronę okładki w widoku Dwie strony” w tym samym menu.

NAJNOWSZY NUMER  JUŻ DOSTĘPNY!

 

 

Logo Ob.Sesji 

ISSN 2084-1132

Spotkania redakcji co drugi czwartek (tygodnie parzyste) o godz. 14:30 w sali 204, budynek A

Ob.Sesja - pdf

 


OB.SESJA — nr 3(35)/2017  

rok akademicki 2016/2017

 

„Po-sesyjny”, ale wciąż „obsesyjny” numer z końca czerwca 2017 wychodzi na przeciw następujacym pytaniom: „Czy infrastruktura naszej uczelni jest przyjazna studentom niepełnosprawnym?”, „Czy pogodzenie obowiązków matki i studentki jest możliwe?”, a także „Czy naprawdę Sonia Bohosiewicz zapraszała wszystkich do pójścia z nią do łóżka?”. Podpowiemy, że na dwa z powyższych pytań znajdziecie odpowiedź twierdzącą w najnowszym wydaniu naszej gazety studenckiej. Z pozostałych artykułów dowiecie się o tym, jak wyglądał tegoroczny Dzień Otwarty PWSZ w Sanoku, zapoznacie się z procedurą oddawania krwi, a także poznacie wagę inicjatywy DKMS – inicjatywy, która wielu osobom może uratować życie. Wesołe jest życie studenta, zatem nie mogło zabraknąć fotorelacji z Sanockich Kulturaliów. Ponad to sukcesy naszych sportowców, wrażenia z Erasmusa we Włoszech, bydgoski festiwal Ethniesy, kontakt z naturą w rezerwacie Prządki, artykuł o „Antologii Wolności”, a na koniec dłuższa rozmowa ze światowej klasy jazzowym pianistą, który gra boso – Leszkiem Możdżerem.     

     
  OB.SESJA — nr 1-2(33-34)/2017

rok akademicki 2016/2017

 

 „Ob.Sesja” się rozwija – po raz pierwszy wydanie naszego magazynu liczy sobie 36 stron! Tematem podwójnego numeru najnowszej „Ob.Sesji” są studenckie podróże – poznajcie wrażenia studentów sanockiej PWSZ, którzy odwiedzili Portugalię, Czechy, Ukrainę oraz Rosję. A co ciekawego działo się na uczelni? Gala wolontariatu, Konferencja dotycząca nowych mediów, „Akcja Mikołaj” Studenckiego Daru Serca, a także warsztaty fotograficzne i filmowe – o swojej pasji do filmu opowiada w wywiadzie Małgorzata Szyszka. Tam, gdzie człowiek traci zasięg, odzyskuje wolność – „Dziki Chillout w Balnicy” oraz rozmowa z Włodkiem Waligórskim, który pieszo przeszedł od trójstyku do trójstyku. Przeczytać możecie również o wrażeniach ze stażu w Polskim Radiu Rzeszów; historii Bieszczad na szklanym ekranie; wycieczce uczelnianego PTTK do Lublina. W numerze znajdziecie również informacje sportowe oraz artykuły poruszające temat sztuki: o Orkiestrze Jednej Góry Matragona pisze jej członek i student PWSZ w Sanoku; Kayah w wywiadzie podkreśla wartość optymizmu i miłości; a na deser muzyka z czarnych płyt – o zbieractwie, rytuałach i uzależnieniu od analogów. 

     
  OB.SESJA — nr 4(32)/2016

rok akademicki 2016/2017

 

15 lat istnienia PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku! Oprócz artykułu o tegorocznym jubileuszu naszej uczelni, przeczytacie również o: zapoczątkowaniu inicjatywy Akademii Młodego Żaka; praktykach w Wiedniu i Koszycach możliwych dzięki programowi Erasmus+;  a także o sanockim skansenie, który jest wyjątkowo wdzięcznym tłem dla planu filmowego. Tematy obyczajowe poruszają artykuły o zasadności optymizmu, wszechobecnych makaronizmach oraz skrępowanej wolności kobiet żyjących na Bliskim Wschodzie; a o sztuce i pasji z nią związanej przeczytacie w wywiadach: z profesorem Tomaszem Chomiszczakiem, romanistą, literaturoznawcą i wykładowcą w sanockiej PWSZ – o zamiłowaniach i zainteresowaniach słynnych sanoczan; z doktor Iwoną Bodziak, wykładowcą na naszej uczelni – o tym, co jej w duszy gra; oraz ze studentem PWSZ, Hubertem Walko – o pamięci do dat, piłce nożnej, informatyce i jego autorskim portalu internetowym.

 

     

 

  OB.SESJA — nr 3(31)/2016

rok akademicki 2016/2017

 

Numer 31 z października 2016 rozpoczyna artykuł o rekordowej liczbie odwiedzających sanocką PWSZ podczas Dnia Otwartego. Co wyróżnia naszą uczelnię i jakie wrażenie zrobiła również na obcokrajowcach – przeczytajcie sami! Mowa również o podjętych i zrealizowanych inicjatywach sanockiej uczelni. Kilka(set) słów o magii Bieszczad i niepowtarzalnej atmosferze Lwowa. Nie samymi egzaminami student żyje, tak więc w numerze również wywiad z zespołem Cliver, który zagrał na tegorocznych Juwenaliach Sanockich. Dodatkowo doświadczenia i wspomnienia z pobytu na Malcie, relacja uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, Erasmus w pigułce oraz muzyka: rozmowa o wspólnej inicjatywie członków różnych zespołów związanych ciałem i duchem z Bieszczadami oraz wywiad z Dj’em AcidPoint – Sewerynem Szwydem – absolwentem sanockiej PWSZ. A to nie wszystko!

     
    OB.SESJA — nr 1-2(29-30)/2016

rok akademicki 2015/2016

 

Karpaccy Indianie; aplikacja „Audioblog”; emocje, które budziła w pradawnych Słowianach nadchodząca wiosna; oraz rozważania nad sensem studiowania – to i o wiele więcej w aktualnym, podwójnym wydaniu „Ob.Sesji”! Tenże numer przełomu semestru zimowego i letniego zawiera relacje z: wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus, wycieczki uczelnianego PTTK na Słowację oraz  pobytu studentów PWSZ w największych warszawskich redakcjach medialnych i muzeach multimedialnych. Tematem numeru jest rozmowa ze znanym dziennikarzem i artystą, Arturem Andrusem, w której przeczytacie m.in.: o miłości do Sanoka, o narciarskich szantach oraz o tym, jak podchodzi się do życia z perspektywy siwych włosów. Czy to wszystko? Skądże! Spotkanie pokoleń, bieszczadzka kolej wąskotorowa, wywiad z zespołem Percival oraz siła konsekwencji mimo niepełnosprawności i o wiele, wiele więcej! 

     

 

 

  OB.SESJA — nr 3-4(27-28)/2015

rok akademicki 2015/2016

 

Podwójny, grudniowy numer „Ob.Sesji” tuż przed Bożym Narodzeniem, a w nim tematy nie tylko świąteczne: absolwentka PWSZ Angela Gaber w wywiadzie o marzeniach, ciężkiej pracy i miłości do muzyki; weteran reportażu, Wojciech Barczak, opowiada o sztuce dziennikarstwa; studenci z Turcji dzielą się wrażeniami z pobytu w Sanoku w ramach programu wymiany studenckiej Erasmus. Ponad to znajdziecie odpowiedź na pytanie, co powoduje, że studiowanie na naszej sanockiej uczelni daje wiele satysfakcji oraz – co nie mniej ważne - otwiera niejedne drzwi do przyszłej kariery zawodowej. Przeczytacie również o Stali Sanok, lodowych gladiatorach, przemożnej potrzebie „snapowania”, leniwych parkujących, a także o bajkach (nie tylko tych dla dzieci). W numerze przeczytacie również relację z konferencji poświęconej bezpieczeństwu w sieci, a także artykuł o istocie fotografii, która znacznie wykracza poza zwykłe utrwalanie wycinków rzeczywistości.

 

     

 

  OB.SESJA — nr 2(26)/2015

rok akademicki 2014/2015

 

Czerwcowe wydanie „Ob.Sesji” wieńczące semestr letni 2015, z którego można dowiedzieć się m.in.: jakie są plany i kierunki rozwoju naszej uczelni; jak przebiegał tegoroczny Dzień Otwarty PWSZ Sanok oraz Sanockie Juwenalia; co oferuje nowo otwarty kierunek „gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych”;  a także czym zajmuje się uczelniana FOTOsynteza. W numerze nie zabrakło również ciekawych wywiadów  oraz artykułów dotyczących literatury, sportu i muzyki. Mowa jest również o pułapkach, jakie zastawia na nas technologia, a także o fakcie, że każdy z nas na świecie ma przynajmniej siedmiu sobowtórów. Uwierzycie? To nie wszystko! Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy można w dziesięć dni obejrzeć sto filmów; nie byliście pewni, czy dorosłość to faktycznie stan umysłu; próbowaliście rozwikłać zagadkę symboliki wstążki; byliście ciekawi, czy Krystyna Czubówna w swojej pracy zawsze jest w stanie zachować powagę - to wydanie „Ob.Sesji” wychodzi na przeciw wszystkim powyższym pytaniom i wątpliwościom.

 

     

 

 

  OB.SESJA — nr 1(25)/2015

rok akademicki 2014/2015

 

Marcowy numer Ob.Sesji, a w nim: nowości w czytelni, poznaj IBUK Libra. Czym się różnią małe i duże Uczelnie. Krótka relacja z aktywności studentów podczas Szlachetnej Paczki. Studencie, nie przegap Gap Year. Uwieńczenie Dnia Kobiet: męskim okiem oraz jak widzą to kobiety. Wywiad z Piotrem Michalskim - kiedyś studentem PWSZ w Sanoku, dzisiaj Mistrzem Polski Juniorów. Kilka słów o short-tracku oraz coś dla miłośników Erici Leonard James, autorki słynnych "50 twarzy Greya". Co to są shlashery i czemu cieszą się popularnością? Jeśli jesteś posiadaczem komputera, musisz wiedzieć jak się bronić przed crackerami. Małe rady z psychologii: jak pokonać słabości i zwalczyć w sobie krytyczne myślenie. Oprócz tego czy warto być psychopatą, fotorelacja ruin zamku w Załużu oraz upamiętnienie "Pięknej w chorobie", akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sanitas.

     

 

 

  OB.SESJA — nr 3-4(23-24)/2014

rok akademicki 2014/2015

 

Po wakacyjnej przerwie prezentuje nowy numer Ob.Sesji. Możecie przeczytać wywiad z Panią Rektor, która opowiada o nowych kierunkach oraz krótka relacja z Inauguracji. Kilka słów o DKMS i Akademii Przyszości. Na uczelni zmienił się skład samorządu: sprawdź jakie mają plany na najbliższy rok. Fotorelacja z Otrzęsin dla studentów I roku oraz wywiad z gwiazdą wieczoru: zespołem Humanoid. Studenci wracają z Erasmusa i opowiadają o tym czego się nauczyli i dlaczego warto wziąć w tym udział. Krótka wycieczka krajoznawcza po Łupkowie oraz wyjazd do Słowacji organizowany przez Koło Turystyczne. Prawa człowieka w filmie, czyli Festiwal Watch Docs. Ponadto: recenzja filmu "Bogowie", jak się uczyć w Internecie, o czym można pisać na blogach, "selfie" - jedno z najpopularniszych słów ostatnich lat oraz o tym jak się obchodzi Boże Narodzenie za granicą.

     

 

 

  OB.SESJA — nr 2(22)/2014

rok akademicki 2013/2014

 

Wakacyjny numer Ob.Sesji. Na okładce zespół Myslovitz - gwiazda sanockich juwenaliów. W numerze możecie przeczytać krótką relację z koncertu. Na Uczelni coraz więcej się dzieje, szczególnie na edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Zakład po raz pierwszy rusza z Międzynarodowym Festiwalem "Muzyka na Pograniczu". Ponadto Dzień Otwarty, podczas którego odwiedzili nas przyszli studenci. Pedagogika i kierunki medialne łączą siły podczas konferencji "Medialna rzeczywistość". Nasza Uczelnia ma już pierwszego dawcę szpiku, który dzieli się z nami wrażeniami. Sztukę reportażu trzeba szlifować, a to zapewniają warsztaty dziennikarskie. Trochę o filmach: Off Plus Camera w Krakowie oraz warsztaty filmu niezależnego. Sanok otwiera pierwszą kulturalną Stację. To wszystko w oczekiwaniu na Światowy Zjazd Sanoczan.
     

 

 

  OB.SESJA — nr 1(21)/2014

rok akademicki 2013/2014

 

Pierwszy w tym roku kalendarzowym numer Ob.Sesji. A w nim: relacja z akcji charytatywnej prowadzonej przez studentki naszej Uczelni "Lalki dla Elizy" oraz z wręczenia znanym dziennikarzom honorowych statuetek od studentów dziennikarstwa w całej Polsce. Ponadto kilka porad jak postawić na osobowość i kreować swój wizerunek, mały poradnik jak dbać o swój głos oraz artykuł pt. "Do odważnych świat należy", w którym dowiecie się jak korzystać z carpoolingu i couchsurfingu czyli nowoczesnej turystyki XXI wieku. W tym numerze również trochę sportu: o sanockich Mistrzach Świata w hokeju, relacja z Ice Racing Cup oraz przyszłość hali sportowej klubu AZS. Oprócz tego kilka nowinek z "ulicy": NIE taka nowa sztuka ulicy, którą jest street art oraz "jak można stworzyć coś z niczego" czyli twórczy recycling. Oprócz tego krótki artykuł na temat tego jak nie dać się codziennej monotonii, jak kobiety świętują swój dzień w różnych zakątkach świata oraz jak uniknąć nieuczciwych pracodawców!
     

 

 

  OB.SESJA — nr 4(20)/2013

rok akademicki 2013/2014

 

Najnowszy numer Ob.Sesji! A w nim: relacja z filmu o Zdzisławie Beksińskim, a także opis kilku jego obrazów. Nasza Uczelnia wciąż się rozwija! Uruchomienie kierunku "nowe media, reklama, kultura współczesna", a także rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego. Jak się zapisać do Erasmusa - sprawdź, bo warto! Relacja z Otrzęsin studenckich przygotowanych dla pierwszego roku. Ocena elektronicznego indeksu, plotki i ploteczki, dzień dawcy szpiku, świąteczne szaleństwo. Studenci reklamy i public relations opowiadają o ich pierwszej Nocy Reklamożerców. Komunikacja medialna po raz kolejny na obozie dziennikarskim. A na koniec: warsztaty pisarskie, a także wywiad z Markiem Krajewskim, gościem "kryminalnych czwartków". 
     

 

 

  OB.SESJA — nr 2-3(18-19)/2013

rok akademicki 2012/2013

 

Wakacyjny numer Ob.Sesji. A w nim: "Kwintesencja szaleństwa" czyli studencka relacja z Juwenaliów. Ponadto: dzień otwarty Uczelni, wystawa fotografii w krakowskim ogrodzie botanicznym, a także wyjazd koła turystycznego na Ukrainę i krótka relacja z pobytu. Klub Uczelniany AZS mistrzem Podkarpacia! Wracamy do tematu Vetulanich. Studenci powitali Japonię i zobaczyli jak ubiera się kimono, również spotkanie z Iloną Adamską, dziennikarką i modelką. Kilka pomysłów, gdzie można spędzić wakacje. Nowotwór bez tabu dzięki stowarzyszeniu SANITAS. Dalej: jak się kręci film niezależny, zakupy przez Internet i hejterzy w sieci.
     

 

 

  OB.SESJA — nr specjalny 1/2013

rok akademicki 2012/2013

 

Numer specjalny wydany z okazji trzeciej edycji konkursu na fotoreportaż „Niezwykłości codzienności”. Wewnątrz słowo od organizatorów i jury, nagrodzone prace w dwóch kategoriach: zdjęcia pojedynczego oraz fotoreportażu, a także spis wszystkich prac i uczestników. Konkurs zorganizował Zakład Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sanoku oraz BWA Galerią Sanocką.
     

 

 

  OB.SESJA — nr 1(17)/2013

rok akademicki 2012/2013

 

Pierwszy w nowym roku akademickim numer Ob.Sesji! A w nim Paweł Steczkowski, muzyk i kompozytor podczas warsztatów z dziennikarstwa muzycznego. Ponadto praktyki studentów komunikacji medialnej w Radiu Rzeszów, konferencja naukowa na temat Zdzisława Beksińskiego i pomoc dla rodziny z Leska wspólnie ze Szlachetną Paczką. Dalej: śladami Tadeusza Vetulaniego, studencki savoir-vivre, recenzja filmu „Hobbit: Niezwykła podróż” i początki filmów animowanych. A także: wizyta w schronisku i skansen jako plan filmowy, ściąganie plików i popularne fora społecznościowe. Na zakończenie kolejny niedoszły koniec świata.
     

 
  OB.SESJA — nr 3-4(15-16)/2012

rok akademicki 2012/2013

 

Podwójny numer Ob.Sesji – podwojony nakład (1000 egzemplarzy)! A wewnątrz Wojtek Wolski, zawodnik Ciarko PBS Bank Sanok, na spotkaniu ze studentami PWSZ. Ponadto, rozpoczęcie nowego roku akademickiego i wprowadzenie e-indeksów, targi edukacji i pracy oraz otrzęsiny! Rozmowa z Martą Folcik o Erasmusie, wybuchach i jedzeniu, poradnik mikołajkowy, studenci rolnictwa zaklęci w Obiektywie, Agnieszka Holland „W ciemności”, a baba – za kierownicą! Oprócz tego, porady dotyczące wyjazdu za granicę, pisania pracy dyplomowej oraz walki z depresją jesienną. Dowiemy się też, co to jest haul, jak wygląda dziennikarstwo w praktyce, studia oczami pierwszoroczniaków, moda na seriale i karcianki wśród młodych, a także nowy pracownik oczami bardziej doświadczonej koleżanki.
     

 
  OB.SESJA — nr 2(14)/2012

rok akademicki 2011/2012

 

Magazyn dorasta! Z okazji zbliżających się wakacji – 24 strony! Na okładce – zespół The Chance, który zajął 3. miejsce w drugiej edycji X Factor, a w środku – rozmowa z jedną z wokalistek zespołu, naszą studentką Magdą Adamiak! Oprócz tego inne regionalne perełki – Michał i Grzesiek z Must Be The Music oraz Marta Podulka z Mam talent. Ponadto, wyzwania stojące przed nową rektor uczelni – dr Elżbietą Ciporą, o otwarciu galerii Beksińskiego oraz filmie, który o nim powstaje, dzień otwarty sanockiej PWSZ, relacja z tegorocznych juwenaliów oraz OSPY, wielki sukces AZS PWSZ Sanok, nagroda dla Dariusza Glazera z Sanoka na Off Plus Camera, studencka moda i kuchnia, Mistrzowie Polski w siatkówce i hokeju, motoryzacyjne marzenie każdego studenta oraz kalendarium imprez wakacyjnych.
     

              
  OB.SESJA — nr specjalny 1/2012

rok akademicki 2011/2012

 

Numer specjalny wydany z okazji finału 2. edycji konkursu na fotoreportaż „Niezwykłości codzienności”. W środku słowo od organizatorów, zwycięskie prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów w dwóch kategoriach: fotoreportaż i zdjęcie prasowe pojedyncze, oraz spis wszystkich uczestników. Organizatorem konkursu był Zakład Komunikacji Medialnej PWSZ Sanok we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sanoku oraz BWA Galerią Sanocką.

     

 
  OB.SESJA — nr 1(13)/2012

rok akademicki 2011/2012

 

Ciąg dalszy rozwoju magazynu – zwiększona do 20. liczba stron to większa ilość tekstów! Tematem numeru są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku z perspektywy Podkarpacia. Rok 2012 to także dobry czas dla sanockiej PWSZ – uczelnia obchodzi 7. rocznicę nadania imienia Jana Grodka, a studentka Elżbieta Barnuś została wiceprzewodniczącą Podkarpackiego Sejmiku Studenckiego! Interesują cię wyjazdy zagraniczne? Pomocny okaże się spis najczęściej zadawanych pytań dotyczących Erasmusa. Okazją do przemyśleń będą z kolei teksty o postanowieniach noworocznych oraz medialnych idolach. Czy do takich zaliczyć można Wojciecha Barczaka z „Magazynu Ekspresu Reporterów” oraz poetę Mariana Pankowskiego? W numerze także o ewolucji muzyki, prywatnym święcie oraz wspomnienie po zmarłej mgr inż. Zdzisławie Kot-Borkowskiej.

     

 

 

 

OB.SESJA — nr 3-4(11-12)/2011

rok akademicki 2011/2012

 

Pierwszy w historii podwójny numer Ob.Sesji. Liczba stron wzrosła do 24, a nakład zwiększył się o 100 egzemplarzy. Więcej stron to także więcej tekstów! Tematem głównym jest informatyzacja naszej uczelni. Czym jest infobox, tajemniczo brzmiący skrót ETO, czy co Sowa ma wspólnego z biblioteką dowiecie się z tekstu „e-PWSZ Sanok”. Kibiców zainteresuje turniej unihokeja z okazji 10-lecia uczelni, a także rozważania nad wyższością reprezentacji nad klubem. Spragnieni przyrody przeczytają o „głodnych” stopach, spragnieni pracy – o jej szukaniu, a spragnieni własnych „czterech kółek” – o aucie dla studenta. Na studentki czeka z kolei tekst o perfekcyjnie (nie)szczęśliwych i matkach-Polkach. O tym, jak polecieć w podróż za dwadzieścia groszy opowie Tadeusz Chudecki, a Walter Chełstowski podzieli się swoimi wspomnieniami z WOŚP. A to tylko niektóre z tekstów…!

     

 

 

 

OB.SESJA — nr 2(10)/2011

rok akademicki 2010/2011

 

Drugi pełnostronicowy numer Ob.Sesji po zmianie formuły. Na okładce nasi studenci przygotowujący się do dnia otwartego oraz juwenaliów, o których więcej w środku. Wewnątrz także bal przebierańców zorganizowany przez Zakład Pedagogiki, Światowy Dzień Chorego, finał konkursu na fotoreportaż „Niezwykłości codzienności”, Ob.Sesja na spotkaniu prasy akademickiej w Krakowie, 10. urodziny uczelni, wizyta Jacka Hugo-Badera w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku oraz Tomka Doksy na kolejnym spotkaniu z cyklu „Media a…”. Ponadto, krakowski festiwal filmowy Off Plus Camera, 2. miejsce naszych unihokeistów i rozmowa z kapitanem Marcinem Gembalikiem oraz rozmyślania Krzysztofa na temat stanu polskiej piłki.
     

 

 

 

OB.SESJA — nr specjalny 2/2011

rok akademicki 2010/2011

 

Numer specjalny wydany z okazji finału 1. edycji konkursu na fotoreportaż „Niezwykłości codzienności”, którego organizatorem był Zakład Komunikacji Medialnej PWSZ Sanok. Zawiera zwycięskie prace w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. Na pierwszej stronie artykuł mgr Alicji Wosik, przewodniczącej jury konkursu, traktujący o sztuce opowiadania obrazem. Wewnątrz nagrodzone fotoreportaże wraz z komentarzami twórców.

     

 

 

 

OB.SESJA — nr specjalny 1/2011

rok akademicki 2010/2011

 

Pierwszy po zmianie szaty graficznej numer specjalny magazynu, wydany z okazji dnia otwartego PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Tworzony „na żywo” na oczach maturzystów odwiedzających uczelnię. Dowiecie się z niego, dlaczego warto studiować w sanockiej PWSZ, zwłaszcza na specjalności komunikacja medialna. Poznacie też opinie gości odwiedzających ten kierunek.

     

 

 

 

OB.SESJA — nr 1(9)/2011

rok akademicki 2010/2011

 

Kolejny krok milowy w rozwoju Ob.Sesji i wiążąca się z tym zmiana szaty graficznej. Gazetka przekształciła się w magazyn. W tytule wreszcie pojawiła się oczekiwana kropka. Na okładce Bartek Bajorek, a właściwie Alan Made, bo pod takim pseudonimem się skrywa, i wywiad z nim w środku. Ponadto, inauguracja roku akademickiego, hadesowe otrzęsiny pierwszoroczniaków, wybory do samorządu studenckiego, uczelniane Koło Wolontariatu, wycieczka studentów komunikacji medialnej do Krakowa czy wizyta europoseł Elżbiety Łukacijewskiej w PWSZ Sanok. Do tego także pojedynek dra Jacka Mączki z Jackiem Dehnelem, festiwal Watch Docs w Sanoku, działalność Klubu Uczelnianego AZS, radzenie sobie ze stresem w trakcie sesji oraz rozmyślania na temat stanu polskich kolei.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 2(8)/2010

rok akademicki 2009/2010

 

Najbardziej tajemnicza okładka w historii Obsesji. Niektórzy mówią, że gdyby zorganizować plebiscyt na najbrzydsze okładki, ta zajęłaby 1. miejsce. A na niej pingwin z Sanockich Juwenaliów 2009 o wdzięcznym imieniu Dominik, spalony później przez naszych plastyków. Nie przeczytacie o tym w środku! Znajdziecie tam natomiast zapowiedź kolejnych juwenaliów, informacje o spotkaniu z cyklu „Media a…”, tym razem z Arturem Andrusem, o dniu otwartym uczelni czy nowym tomiku dra Jacka Mączki. Do tego, wywiad z nowym prorektorem ds. rozwoju i nauki – prof. drem hab. Kazimierzem Klimą, „droga na szczyt” Bartosza Głowackiego, akademickie anioły, dr Marian Szewczyk w Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego, poszukiwania CZO oraz „Sesja, obrona i co dalej?”, czyli porady Marcina Owsiaka z Biura Karier.

     

 

 

 

OBSESJA — nr specjalny 2010

rok akademicki 2009/2010

 

Drugi w historii numer specjalny, wydany z tej samej okazji – dnia otwartego PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Tradycyjnie, tworzony „na żywo” na oczach przybyłych maturzystów. Wewnątrz artykuł na temat, dlaczego studenci wybrali komunikację medialną oraz dlaczego inni powinni pójść w ich ślady. Do tego, znana już sonda przeprowadzona wśród gości, jak podobało im się w sanockiej uczelni.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 1(7)/2010

rok akademicki 2009/2010

 

Nowy rok akademicki z nowym składem redakcji. Na okładce zdjęcie autorstwa dr Barbary Banach z jej wyprawy do Mongolii, o której więcej w środku. Ponadto, rozpoczęcie roku akademickiego, 8. urodziny uczelni, kino niezależne w Sanoku, pierwsze spotkanie z cyklu „Media a…” z Dariuszem Prosieckim, oddanie budynku mechaniki i budowy maszyn przy ul. Reymonta, wiersze Krzysztofa Grabonia – studenta PWSZ Sanok czy otrzęsiny pierwszoroczniaków w klubie Hades. Do tego, Piotr opisuje swoją drogę na uczelnię, a Katarzyna rozmyśla na temat poziomu reklam telewizyjnych. Na koniec zaproszenie od siostry Klary do wspólnego uczestnictwa w życiu Radia Fara.

     

 

 

OBSESJA — nr 2(6)/2009

rok akademicki 2008/2009

 

I doczekaliśmy się! Pełnostronicowy numer w nowym wydaniu! Z pierwszej strony zniknęły artykuły, a pojawiła się okładka ze zdjęciem Anny Gierut – studentki pielęgniarstwa, z którą rozmowa w środku. Oprócz tego, artykuł o dniu otwartym, spotkanie z kapitanem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku, start akcji „Studenci dla miasta”, targi edukacyjne w Rzeszowie oraz zapowiedź juwenaliów. Ponadto, informacje o Akademickim Klubie Turystycznym i Biurze Karier, rozmowa z dr Ludmiłą Chomińską i drem hab. Markiem Paluchem o ich nowej książce, zagrożenia dla zdrowia wśród młodych ludzi, honorowe krwiodawstwo, koncert noworoczny edukacji muzycznej, sanoccy plastycy w akcji oraz występ białoruskiego piosenkarza Leonida Wołodko. To ostatni numer wydany przez pierwotny skład redakcji.

     

 

 

 

OBSESJA — nr specjalny 2009

rok akademicki 2008/2009

 

Pierwszy w historii Obsesji numer specjalny, wydany z okazji dnia otwartego PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Był zapowiedzią zmiany szaty graficznej gazetki. Składany na żywo na oczach maturzystów odwiedzających sanocką uczelnię. A w środku informacje na temat tego wydarzenia oraz sonda wśród gości dotycząca atrakcyjności imprezy i studiów.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 1(5)/2008

rok akademicki 2008/2009

 

Nowy numer na nowy rok akademicki i (jak się później okazało) ostatni w tej wersji szaty graficznej. Zapowiedzią zmian była belka na pierwszej stronie, informująca co w numerze. A w środku: inauguracja roku i związane z tym obietnice, komunikacja medialna ponownie na praktykach, rozmowa z Marzeną Baran o wolontariacie oraz stypendia dla najlepszych na kierunku zamawianym. Ponadto rozmyślania na temat studiów w Sanoku, informacja o nowej stronie internetowej uczelni, remoncie budynku C przy ul. Reymonta czy wyborach do samorządu studenckiego. Dowiemy się też, na czym polega fenomen Naszej-klasy, co niepokoi czytelników Obsesji oraz rozstrzygniemy spór, który klub studencki jest lepszy.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 3(4)/2008

rok akademicki 2007/2008

 

Ostatni przed wakacjami numer Obsesji. Ilość powierzchni zajmowanej przez zdjęcia wyraźnie się zwiększyła. W środku artykuł o zawodach sprawnościowo-obronnych studentów „Military Żak”, sanockich studentach edukacji muzycznej oraz czepkowaniu pielęgniarek (i pielęgniarzy). Znajdziemy także informację o wyborze rektora i prorektorów na kolejną kadencję oraz poznamy wrażenia studentów i pani rektor po 6. edycji sanockich juwenaliów. Dalej także: wywiad z zespołem Alicetea, twórczość plastyków z polonistyki, wyjaśnienie, czym jest ikonostas, informatyzacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku oraz obszerny artykuł na temat procedury antyplagiatowej w sanockiej PWSZ.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 2(3)/2008

rok akademicki 2007/2008

 

Czas na przeskok technologiczny! Od tego numeru gazetka zaczęła być składana w InDesignie, a nie jak do tej pory w Publisherze. Nazwa na winiecie kolejny raz ewoluowała. W numerze cykl imprez integracyjnych zorganizowanych przez samorząd studencki, praktyki komunikacji medialnej w prasie i radiu, a także problem braku pieniędzy przy organizacji sanockich juwenaliów w 2008 roku. Oprócz tego, poetycka twórczość Katarzyny Terchy, wystawa fotografii prezentujących zabytki UNESCO autorstwa Jána Hladíka, oraz dociekania, czy ikona to zwykły obraz, czy coś więcej. Na zakończenie obszerny wywiad z samorządem studenckim na temat organizacji juwenaliów oraz dawka studenckiego humoru.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 1(2)/2007

rok akademicki 2007/2008

 

Drugi numer, wydany już w następnym roku akademickim. Nazwa gazetki od początku budziła kontrowersje, dlatego zniknęła z winiety, by powrócić dopiero w 2009 roku. Wewnątrz artykuł o historii sanockiego sanatorium, uczelnianych plastykach i wernisażu Piotra Kalińskiego. Oprócz tego, wizyta ukraińskich studentów w PWSZ Sanok i „artykuł sponsorowany” o Akademickim Kole Turystycznym. Wywiad ze studentami mechaniki i budowy maszyn oraz renowacja ich budynku przy ul. Reymonta to dowód na to, że obsesyjni redaktorzy nie zapomnieli o kolegach z innych kierunków. W numerze także śledztwo w sprawie Jana Grodka, wyjaśnienie fenomenu „Włatców móch” czy „czarna historia Karpat”.

     

 

 

 

OBSESJA — nr 1/2007

rok akademicki 2006/2007

 

Pierwszy, historyczny numer gazetki studenckiej Obsesja, wydany przez grupę zapaleńców z komunikacji medialnej. Zawiera jedynie 4 strony, w wersji papierowej wyłącznie czarno-biały, z uwagi na zbyt drogie kolorowe ksero. Dobrze zachowany egzemplarz osiąga na aukcjach astronomiczne sumy w porównaniu do ceny detalicznej. Z tego numeru dowiecie się, jak wyglądały sanockie juwenalia w 2007 roku oraz wycieczka integracyjna komunikacji medialnej na Tarnicę. Przeczytacie też, jak radzić sobie ze stresem podczas sesji oraz przeżyjecie dzień oczami Sebastiana. Na koniec „studencki survival” i dawka specyficznego, uczelnianego humoru.

     

Artykuł z okazji wydania pierwszego numeru Obsesji ukazał się w portalu PolskaLokalna.pl.

Czytaj: OBSESJA studentów sanockiej PWSZ

Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok