Turnus szkoleniowo-rehabilitacyjny dla studentów niepełnosprawnych

23-02-2010

W dniach 18-20 lutego 2010 r. w Rymanowie-Zdroju odbył się turnus szkoleniowo - rehabilitacyjny dla studentów niepełnosprawnych PWSZ, którego ideą była integracja studentów. Sanatorium Stomil  ze swoim unikalnym mikroklimatem oraz nowoczesnym wyposażeniem „postawił na nogi’ studentów po sesji zimowej.  Studenci  skorzystali  z trzech zabiegów leczniczych dziennie, całodobowej opieki medycznej,  muzykoterapii, uczestniczyli w  zajęciach z psychologiem oraz kursie pierwszej pomocy. Wszystkich zaskoczyła  prezentacja poezji niepełnosprawnego studenta Krzysztofa Grabonia z tomiku poezji „Wschód i Zachód”.  Zobaczyliśmy jak pasja  tworzy przewagę,  pomaga w radzeniu sobie w każdej sytuacji  i  że z tego wynika siła dobrych relacji między ludźmi.

W czasie turnusu  nie mogło zabraknąć  też części rozrywkowej. Wieczorek taneczny, pogaduszki w pokojach do późnych godzin nocnych, oglądanie  zimowej olimpiady, w której udział brał brat naszego kolegi - te i inne wrażenia z pewnością pozostaną  dziewiętnastu  uczestnikom turnusu na długo w pamięci. Był to pierwszy turnus tego typu,  który - mamy nadzieje - przyniósł ogromne korzyści uczestnikom, gdyż była to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, wymienienia się uwagami, informacjami i spostrzeżeniami. Podobne wyjazdy planujemy organizować po każdym semestrze akademickim.