Weronika Kolbuch z PWSZ Wolontariuszem Roku 2017!

06-12-2017
Wczoraj w PWSZ odbyła się wielkiej Gala Wolontariatu 2017. Jej głównym organizatorem było Powiatowe Centrum Wolontariatu na czele z jego prezeską panią Czesławą Kurasz i Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, z opiekunkami szkolnego koła wolontariatu Bożeną Bekier i Joanną Matuszek. Podczas gali ogłoszono, kto zdobył zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku 2017 i rozstrzygnięto konkurs literacki. Wolontariuszem Roku w kategorii szkół wyższych została studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku Weronika Kolbuch, a w kategorii szkół średnich Weronika Popowicz z ZS1. Specjalne wyróżnienie odebrała Genowefa Zahaczewska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Konkurs literacki w kategorii szkół średnich wygrała Klaudia Niebieszczańska, a wśród słuchaczy UTW - Julia Lubińska.
W części artystycznej podziwiać mogliśmy najmłodszych mistrzów świata w fitnessie gimnastycznym - podopiecznych trenera Mirosława „Spartan” Kaźmierczaka z Zagórza, a także świetne przedstawienia uczestników obydwu sanockich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Pięciu zasłużonym dla wolontariatu osobom wręczono także tytuły Honorowych Wolontariuszy, byli to: Alina Lipka, Renata Gromek, Ewa Szwarczyk, Krzysztof Indyk i Mirosław Kaźmierczak.