"Las i jego mieszkańcy" - czyli studentki pedagogiki w akcji

18-12-2017

Świat małego dziecka pełen jest tajemnic. Jak je poznawać i jak poruszać się w tym dziecięcym świecie, wiedzą studentki II roku pedagogiki (specjalność: Edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna), które na zajęciach z pedagogiki wczesnoszkolnej prowadzonych przez dr Łucję Reczek-Zymróz wprowadzały - z sukcesami! - aktywizujące metody pracy z dziećmi. Temat dnia stanowił „Las i jego mieszkańcy” i został zrealizowany z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań metodycznych - uwzględniających zarówno integrację zespołu, jak i poznawanie nowych treści. Zajęcia zakończyły się ciekawie przeprowadzoną ewaluacją, a można było przeczytać o nich między innymi w Tygodniku Sanockim (nr 49), gdzie zamieszczono artykuł napisany przez studentkę Amelię Piegdoń. Okazuje się, że wiedza plus odpowiednie podejście mogą zdziałać cuda. Amelia pisze, że najlepszym podziękowaniem było dla niej pytanie małej dziewczynki - uczestniczki zajęć: "Prawda, że w następny poniedziałek też mogę przyjść?"...
Nauczycieli, którzy tak potrafią sprzedawać wiedzę, wciąż jest za mało, dlatego trzymamy kciuki za nasze - wciąż pełne pasji - studentki. Oby wszyscy Wasi uczniowie zaczynali tęsknić za Wami zaraz po lekcjach!:) Opiekunowi zajęć, dr Łucji Reczek-Zymróz, i wszystkim innym zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie gratulujemy!