Przedświąteczna wielka mobilizacja z Kołem Naukowym "Przyjazna Dłoń"

22-12-2017

Studenci Koła Naukowego ,,Przyjazna Dłoń” końcem listopada br. zainicjowali akcję zbiórki towarów do świątecznych paczek dla rodzin z terenu powiatu sanockiego. Tym razem postanowili wesprzeć dzieci będące podopiecznymi hospicjum DAR-MED w Brzozowie. Placówka obejmuje swoim działaniem mieszkańców powiatu krośnieńskiego, brzozowskiego, bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Listę potrzebnych artykułów Koło ,,Przyjazna Dłoń” uzgodniło z DAR-MED-em.

Zbiórka artykułów trwała od 1 do 19 grudnia br. Już 20 grudnia na terenie uczelni rozpoczęło się pakowanie prezentów dla każdego z 28 podopiecznych hospicjum. Do akcji dołączyli uczniowie Zespołu Szkół w Uhercach Mineralnych, skąd dzieci wraz z rodzicami i nauczycielkami przywiozły mnóstwo artykułów szkolnych, zabawek, słodyczy i maskotek. Kolejną grupą wspierającą naszą akcję byli hokeiści KH 58 Sanok, którzy również dostarczyli duże ilości artykułów spożywczych, higienicznych i pielęgnacyjnych oraz olbrzymi wór maskotek. Swoją „cegiełkę” dołożyły również uczennice klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Przez prawie trzy godziny studenci z Koła wspólnie ze wszystkimi, którzy wsparli akcję, pakowali prezenty, przygotowując 28 paczek. W tym samym dniu zostały one przekazane do hospicjum.

Pakowanie prezentów okazało się dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem, a dzieci, młodzież, studenci i dorośli wykazali się olbrzymią empatią i zaangażowaniem w niesienie pomocy potrzebującym.

Koło Naukowe „Przyjazna Dłoń” wyraża serdeczne podziękowanie dla wszystkich studentów, wykładowców i pracowników uczelni za zaangażowanie i wsparcie naszej zbiórki. Jesteśmy dumni, że przy okazji każdej akcji znajdujemy u Was zrozumienie i chęć pomocy. Mamy szczęście, że ludzi o tak wielkich sercach udało nam się znaleźć w jednym miejscu.

Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy dodatkowo wsparli  nas w organizacji świątecznej paczki: do pań koordynujących zbieranie potrzebnych artykułów na uczelni, do uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Uhercach Mineralnych, a także do uczennic II LO w Sanoku. Najszczersze wyrazy wdzięczności przekazujemy pracownikom Centrum Integracji Społecznej w Sanoku za nieodpłatne wykonanie haftów imion dzieci na poduszkach. Dziękujemy hokeistom KH 58 Sanok, których podczas pakowania paczki reprezentowali: Mateusz Skrabalak, Maciej Bielec, Hubert Demkowicz, Bartosz Hućko i Kamil Olearczyk oraz prezesom Klubu: Jakubowi Górskiemu i Hubertowi Paszkiewiczowi. Panowie dzielnie wsparli nas nie tylko potrzebnymi artykułami, pomocą przy pakowaniu, ale także pomagając w przenoszeniu ciężkich paczek.

Pomoc innym nadaje życiu inny smak. Życzymy Wam, Drodzy Darczyńcy, aby w Nowym Roku dobro, które rozsialiście, wróciło ze zdwojoną siłą, a aniołki, które od nas otrzymaliście, strzegły Was od złego.

Zapraszamy do uczestnictwa w prowadzonych przez nas akcjach w przyszłym roku!

Galeria zdjęć na Facebooku.