Startuje Legia Akademicka

12-01-2018
W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pilotażowego programu Legia Akademicka MON, 18 stycznia br. w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu. Ruszy on także w PWSZ w Sanoku, o ile chęć wstąpienia do Legii zgłosi co najmniej 25 studentów.
Wzorem lat 2003-2008 szkolenie organizowane na potrzeby programu będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną na uczelniach w trakcie roku akademickiego – oraz część praktyczną realizowaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych. Za dzień szkolenia poligonowego student-ochotnik, jak każdy szeregowy, otrzyma 91,20 zł.
Program pilotażu przewiduje także docelowo uruchomienie modułu oficerskiego które będzie realizowane w formie kursu przygotowującego do egzaminu na oficera. Struktura szkolenia obejmuje postępowanie kwalifikacyjne oraz szkolenie teoretyczne, realizowane w uczelniach, w  tym wojskowych, oraz szkolenie praktyczne realizowane w jednostkach szkolnictwa wojskowego lub jednostkach wojskowych. Zakłada się, iż studenci, którzy ukończą kurs przygotowujący do egzaminu na oficera z wynikiem pozytywnym, po uzyskaniu wykształcenia wyższego zostaną skierowani do wyższej uczelni wojskowej na egzamin oficerski.

Studencie! Studentko! Dołącz do Legii Akademickiej!

Więcej informacji: http://www.wojsko-polskie.pl/pl/pages/pilotazowy-program-ochotniczego-szkolenia-studentow-legia-akademicka-l/

Fotorelacja ze spotkania znajduje się na uczelnianym Facebooku.