Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Aktualności

Sukces Katarzyny Krawiec na festiwalu fagotowym w Wadowicach

19-01-2018

Ma 19 lat i jest wyjątkowo uzdolniona muzycznie. Gra na wielu instrumentach (dotąd nie liczyła, na ilu, ale wspólnie doliczyłyśmy się ośmiu), wydaje się niezwykle skromna, a jej umiejętności mogliśmy podziwiać chociażby podczas ostatniego Wieczoru Opłatkowego w PWSZ.
Katarzyna Krawiec jest studentką II roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Do czasu podjęcia studiów w PWSZ w Sanoku, dokąd przyjechała ze Lwowa, nauczyła się grać na skrzypcach (i to grając właśnie na nich, odnosiła największe sukcesy), gitarze klasycznej, fortepianie, ukulele, altówce, kontrabasie i perkusji. Przez jakiś czas, jeszcze na Ukrainie, współtworzyła zespół 8++, zdobywając nagrody i wyróżnienia na wielu festiwalach i konkursach muzycznych. Rok temu, już po rozpoczęciu edukacji w Polsce, postanowiła nauczyć się gry na fagocie. Odpowiednie warunki znalazła w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku, gdzie jej nauczycielem został Grzegorz Dudek. Naprawdę musiały być dobre, bo Kasia na II Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym, który odbywał się w Wadowicach od 12 do 14 stycznia br., zajęła trzecie miejsce.
- To były dwa dni przesłuchań konkursowych i jeden dzień warsztatowy. 64 uczestników podzielono na trzy grupy w zależności od tego, jak długo grają. Ja trafiłam do grupy osób o najkrótszym stażu - od roku do trzech. To, że mnie w ogóle tam zauważono, zawdzięczam przede wszystkim mojemu nauczycielowi mgr. Grzegorzowi Dudkowi z PSM. To dzięki niemu w niecały rok udało mi się opanować grę na tyle, że fagot stał się moim ulubionym instrumentem.
Pozostaje przyłączyć się do podziękowań dla nauczyciela, pogratulować wyjątkowo zdolnej Kasi i trzymać kciuki za rozwój jej kariery i kolejne sukcesy!

wstecz
Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok