Sukces PWSZ w rankingu szkół wyższych

20-05-2010

W corocznym rankingu „Rzeczpospolitej”  i „Perspektyw” Państwowa Wyższa Szkoła im. Jana Grodka w Sanoku awansowała aż o 8 miejsc i zajmuje aktualnie 11-stą pozycję na liście 25-ciu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce, które wzięły udział w rankingu (obecnie w Polsce działa 36 takich uczelni). W kategorii „możliwość rozwijania zainteresowań kulturalnych” zajęliśmy 1-sze miejsce w Polsce.

To najwyższa pozycja sanockiej Uczelni w rankingu jak do tej pory. Wyprzedziliśmy szkoły w dużych miastach, takich jak Tarnów, Opole, Gorzów Wielkopolski czy Nowy Sącz. Ocena obejmowała ponad 20 kategorii. PWSZ w Sanoku najwięcej punktów uzyskała za wysokie kwalifikacje kadry naukowej i jej rozwój. Natomiast w kategorii „możliwość rozwijania zainteresowań kulturalnych” zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce. Kategoria ta obejmuje tzw. „życie studenckie” i jego wspieranie przez uczelnię.

Kolejny rok z rzędu spadek o 4 miejsca zanotowała PWSZ w Krośnie, triumfowała natomiast, podobnie jak w roku ubiegłym, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu.

obejrzyj: www.youtube.com/watch