II edycja strzeleckich zmagań sanockich żaków

14-06-2010

W dniu 11.06.2010 r. na strzelnicy LOK w Brzozowie obyły się II Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Prorektora ds. Dydaktyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Organizatorem zawodów był LOK Brzozów oraz Studenckie Koło Strzeleckie „KOLT” działające w PWSZ pod kierunkiem ppłk rez. Marka Borkowskiego.

W zawodach rywalizowały reprezentacje instytutów PWSZ oraz uczennice reprezentujące Zespół Szkół nr 2 w Sanoku.
Rywalizacje strzeleckie prowadzone były w kategorii broni kbks z pozycji leżącej na odległość 50 m.
W rywalizacji ogólnej bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki prowadzone przez trenera strzelectwa p. Kazimierza Niżnika, uczennice: Renata Chołowaty, Julianna Bednarczyk, Karolina Pytlik, Justyna Armata, Krystyna Roczniak, które zajęły I miejsce. Natomiast w klasyfikacji uczelnianej międzyinstytutowej rewelacyjnie wypadła reprezentacja Instytutu Pielęgniarstwa, zdobywając Puchar Prorektora ds. Dydaktyki. Instytut Pielęgniarstwa reprezentowali studenci: Edyta Polańska, Justyna Rubaj, Robert Wojtas. Drugie miejsce zajął Instytut Humanistuczno-Artystyczny, reprezentowany przez studentów: Łukasz Puchala, Przemysław Pąperowicz, Dołoszycki Bogdan. Trzecie miejsce przypadło Instytutowi Rolnictwa reprezentowanego przez Rafała Stączka.
Zawody miały charakter otwarty umożliwiający start innych drużyn z Sanoka, a jednocześnie możliwość nawiązania kontaktów młodzieży szkół średnich ze studentami PWSZ Sanok. Mamy nadzieje że w III edycji zawodów weźmie udział więcej reprezentacji szkół średnich z Sanoka i nie tylko.