Wielki sukces Akademii Przyszłości w Sanoku

28-06-2010

Gdy w marcu tego roku Stowarzyszenie WIOSNA pojawiło się w naszym regionie niewiele osób wiedziało czym jest AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

Dziś w działania sanockiej AKADEMII zaangażowanych jest wielu ludzi, a jej mali studenci mają na koncie swoje wielkie Sukcesy. Tak brzmią tylko niektóre z nich:

Dominika - “Wykonasz każde działanie z zakresu odejmowania I dodawania pisemnego!”
Damian - “Potrafisz śpiewająco powiedzieć cały alfabet.”
Weronika - “ 25+14 to dla Ciebie jak 2+2”
Kamil - “ Przeczytałeś bez żadnej pomocy "najmniejsze" literki
Kasia - “Mnożysz i dzielisz duże liczby wręcz zawodowo”
Jakub - “Krzyżówki to dla Ciebie pestka”
Ernest - “Jesteś mistrzem w ratowaniu księżniczki ortograficznej”
Natalka - “Jesteś świetna w wymyślaniu przykładowych słów z "u" i "ó"
Klaudia - “ Polubiłaś język angielski”
Dawid - “Potrafisz określać wieki”
Sebastian - “Wiesz już, czym jest pole a czym obwód figury płaskiej”
Klaudia - “Nauczyłaś się mnożyć przez 5, 6,7 i utrwaliłaś sobie pierwsza połowę tabliczki mnożenia”
Ania -“ Gżegżółka i inne wyjątki to dla Ciebie łatwe słowa”
Sebastian - “Liczby w języku angielskim nie sprawiają ci trudności”
Ola - “Znasz każdy kolor tęczy i nie tylko”
Sabinka - “Jesteś mistrzynią w rysowaniu opisywanych po angielsku ludzi i stworków”
Kuba - “ Nie opuściłeś żadnych zajęć i już wiesz kim chcesz zostać w przyszłości"
Karolinka - “"Odnajdujesz pytania i odpowiedzi w tekście jak prawdziwy detektyw"
Mateusz - “ Dowiedziałeś się, że masz świetną pamięć”.
Choć na scenie wyczytane zostały aż 63 Sukcesy, to wszyscy wiedzą, że w sumie na naszych zajęciach było ich zdecydowanie więcej. A każdy Sukces dziecka to też sukces wolontariusza. Dlatego należało zorganizować wielką Galę Sukcesów!

Spotkaliśmy sie więc w odświętnych nastrojach, wszyscy troszkę poddenerwowani w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Do oklaskiwania sukcesów naszych 20 maluchów zebrała się prawie 100-osobowa widownia dzięki czemu dzieci mogły poczuć się bardzo, bardzo wyjątkowo!

Jak przystało na AKADEMIĘ, rozpoczęliśmy od hymnu, odśpiewanego profesjonalnie przez zespół Souliki- rówieśników naszych małych studentów. Zaraz potem nastąpił ten najważniejszy moment – wręczenie dyplomów uczniom AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Każdy Sukces był głośno wyczytany, i gorąco oklaskiwany przez liczną publiczność Gali, podczas gdy jego autor stał na środku sceny, odrobinę speszony całym tym zamieszaniem.

Następnie dyplomy razem z gratulacjami od Koordynatorki otrzymali wolontariusze – za ich wytrwałą i nieraz trudną pracę. Podziękowanie za ogromne wsparcie i pomoc działaniom WIOSNY otrzymały także: reprezentująca PWSZ w Sanoku Pani Prorektor Elżbieta Cipora oraz reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 Pani Pedagog Ewelina Wójcik, która przez cały czas trwania projektu wspierała nas swoja wiedzą i zaangażowaniem.

Kiedy ucichł już aplauz, nadszedł czas na nagrodę- bajkę "O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką", opowiedzianą przez zawodowego bajkoczytacza, bardzo barwną osobę- Bartka Ignacego Wronę. Dźwięki miasta, wyprawę do lasu i spotkanie z najpiękniejszą rzeką na świecie naśladował instrumentami z całego świata Maciej Harna. Pan Harna na co dzień wykładowca i nauczyciel, specjalnie dla studentów AKADEMII dosłownie zamienił się w człowieka orkiestrę - afrykańsko-arabsko-azjatycką:). Nietypowy duet i jego wzruszająca opowieść zrobili ogromne wrażenie tak na dorosłych jak na młodszych uczestnikach imprezy. Zwykłe rzeczy zamieniły się w lśniące iskrami uśmiechu i szczęścia baśniowe historie.

Cóż, taka właśnie jest WIOSNA.
Choć 21 czerwca tą edycję AKADEMII PRZYSZLOŚCI zakończyła Gala Sukcesów, to przecież WIOSNA będzie znów.
Więcej o AKADEMI PRZYSZŁOŚCI :

źródło: www.esanok.pl