Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego

17-10-2008

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w im. Jana Grodka w Sanoku informuje o naborze na specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego, której otwarcie planuje się w grudniu 2008 bieżącego roku.
25 miejsc szkoleniowych będzie całkowicie dofinansowanych ze środków Ministerstwa Zdrowia.
Realizacja szkolenia jest planowana w trybie mieszanym (zajęcia teoretyczne w większości  w systemie weekendowym, zajęcia praktyczne w systemie dziennym).
Zapraszamy do składania zgłoszeń (osoby ze stażem nie mniej niż 2 lata w zawodzie pielęgniarki/rza), z następującymi załącznikami:
- karta zgłoszeniowa (dokument do pobrania)

Informacje pod telefonem: 134655957.
Składanie dokumentów: Rektorat PWSZ- budynek "A" (I piętro)

Termin egzaminu wstępnego zostanie ustalony i ogłoszony niezwłocznie po podpisaniu umowy w sprawie dofinansowania (druga połowa listopada).
Każda osoba, która złoży kartę zgłoszeniową w terminie nie dłuższym niż 14 dni, zostanie poinformowana listownie o terminie egzaminu.

Wykaz literatury do egzaminu kwalifikacyjnego:

1.      Koper A., Wrońska I.: Problemy pielęgnacyjne pacjentów z chorobą nowotworową. Materiały pomocnicze dla pielęgniarek pracujących na oddziałach onkologicznych. Czelej, Lublin 2003
2.      Ślusarska B., Zarzycka D., Zahradniczek K. (red.): Podstawy pielęgniarstwa. Tom I i II. Czelej, Lublin 2004
3.      Deptała A. (red.): Onkologia w praktyce. PZWL, Warszawa 2006
4.      Walewska E. (red.): Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego. PZWL, Warszawa 2006