Wernisaż poplenerowej wystawy "WOLA SĘKOWA 2008"

28-11-2008

W Galerii „De” w dniu 20 listopada 2008 roku odbył się wernisaż poplenerowej wystawy studentów III roku Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.

Prezentowane prace malarskie powstały na plenerze w Woli Sękowej, który odbył się na przełomie września i października 2008 roku. Studenci na czas pleneru mieszkali w budynku Uniwersytetu Ludowego, w którym Pani Dyrektor mgr Monika Walońska udostępniła pracownie plastyczne do pracy twórczej. Gościem pleneru był Piotr Woroniec, znany i ceniony rzeźbiarz, który na spotkaniu ze studentami opowiadał im nie tylko o własnej pracy twórczej, ale również mówił o własnych osiągnięciach artystycznych i działaniach w ramach akcji „Woda – Powietrze - Ogień” oraz autorskiej instalacji rzeźbiarskiej zatytułowanej Exodus, która jest eksponowana na terenie Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej.

W plenerze, jako nieodłącznej części praktyk studenckich w procesie dydaktyczno - artystycznym, uczestniczyło 17 studentów, którzy zrealizowali 41 prac malarskich o tematyce „Pejzaż Woli Sękowej”. Opiekunem artystycznym pleneru był prof. Stanisław Białogłowicz – kierownik Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych.

Część prac malarskich stanie się własnością PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.

Studenci składają serdeczne podziękowania Kanclerzowi Uczelni inż. Leszkowi Siedleckiemu oraz Generalnemu Dyrektorowi Firmy Talens Polska w Lesku dr Adamowi Pałackiemu za wyposażenie ich w blejtramy do pracy twórczej na plenerze artystycznym.