Posypały się kolędy

18-12-2008

Jak co roku w sanockiej PWSZ odbył się wieczór opłatkowy. Oprócz kadry akademickiej, przy wigilijnym stole pojawił się burmistrz miasta Sanoka, Wojciech Blecharczyk, oraz ksiądz Andrzej Skiba. Nie zabrakło również studentów, bez których ten opłatek nie mógłby się odbyć.

Pani Rektor Halina Mieczkowska życzyła wszystkim zebranym zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, po czym na scenie pojawił się chór sanockich muzyków i „posypały się” kolędy.

Oprócz chóru wystąpił również nietypowy zespół rozrywkowy „Zero zero jeden”, który przeniósł wszystkich z nastrojowej muzyki w rockową wersję kolędy „Jest taki dzień”. Chłopcy swoim niekonwencjonalnym podejściem do religijnych pieśni rozruszali całą zebraną widownię. Nie zabrakło również niespodzianek: na samym końcu Wigilii muzycy przebrani za górali i góralki wyśpiewali wszystkim życzenia po góralicku. Podzielono się również najważniejszym w tym dniu opłatkiem, który jest symbolem miłości i pojednania. Kto nie był, niech żałuje, bo kolejny opłatek dopiero za rok.

A.Paraniak