Spotkanie miłośników kultury rosyjskiej

19-12-2008

W ramach działalności Klubu Miłośników Kultury Rosyjskiej 16 grudnia br. o godz. 16 w „Galerii De” sanockiej PWSZ odbyło się kolejne cykliczne spotkanie miłośników kultury rosyjskiej: „Kabaret wesołych rusycystów”. Wieczorek składał się z dwóch części: kabaretowej w wykonaniu studentów III roku Filologii Rosyjskiej oraz występu gościa specjalnego Pana Leonida Wołodki. Tegoroczne spotkanie odbywało się w wesołej i miłej atmosferze – swoimi zabawnymi skeczami zabawiał zgromadzonych „Kabaret wesołych rusycystów” złożony ze studentów III roku Filologii Rosyjskiej. Kabaret przedstawił zabawne historie, m.in.: sytuację na granicy, sceny przedstawiające stosunki polsko – rosyjskie widziane oczyma studentów na tle kultowego filmu „Sami swoi”, jak również „wpadki” nie tylko studentów, ale i wykładowców podczas sesji egzaminacyjnej. Kolejnym punktem programu był brawurowo wykonany (przez studentki III roku FR) „taniec na krzesłach” do przeboju studenckich czwartków – piosenki „Kanikuły”. Przedstawiono też współczesna wersję „Czerwonego kapturka” i odcinek bardzo popularnego show – „Randki w ciemno”. Pierwszą część wieczorku uświetniło karaoke znanych rosyjskich piosenek w wykonaniu wykładowców oraz wspólne odśpiewanie znanej przez wszystkich piosenki „Biełyje rozy” o zmodyfikowanej, ale aktualnej treści.

Drugą częścią naszego spotkania był występ gościa specjalnego Pana Leonida Wołodki, znanego interpretatora pieśni Wysockiego. Podczas wieczorku zaśpiewał on kilka sztandarowych utworów Wysockiego i Okudżawy, jak również zaprezentował kilka swoich autorskich piosenek. Z koncertami występował na Białorusi i w Polsce. Śpiewa zarówno w języku rosyjskim, białoruskim, angielskim, francuskim i polskim – bo jak twierdzi znajomość języków obcych przydaje się w życiu każdemu człowiekowi. Po koncercie można było nabyć płyty z pieśniami w jego wykonaniu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Sala pękała w szwach- przybyli znajomi, wykładowcy, uczniowie pobliskich szkół średnich, studenci, absolwenci PWSZ z ubiegłych lat (ponad 120 osób). Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i zabawę taneczną przy rosyjskiej muzyce. Patrząc z nadzieją w przyszłość czekamy na kolejne zaproszenie na Nasz wieczorek…Wieczorek Miłośników Kultury Rosyjskiej.