Mechanika i budowa maszyn – kierunek zamawiany

19-12-2008

W dniu 9 grudnia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prorektor ds. rozwoju i nauki  PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku podpisali umowę w sprawie realizacji zadań w ramach projektu systemowego „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych – pilotaż” – Priorytet IV PO KL „Szkolnictwo wyższe i nauka”, Działanie 4.1 „Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”, Poddziałanie 4.1.2 „Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”.

Zgodnie z tą umową Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego sfinansuje realizację zadań polegających na podniesieniu atrakcyjności kształcenia w Uczelni, poprzez podjęcie działań wzbogacających formy procesu dydaktycznego, niefinansowanych z budżetu państwa ani z przychodów własnych Uczelni, na  kierunku mechanika i budowa maszyn.

Realizacja zadań w ramach projektu to stypendia w wysokości 1000 złotych dla 10 najlepszych studentów kierunku mechanika i budowa maszyn, przyznawanych zgodnie z regulaminem  przyznawania stypendiów dla studentów kierunku zamawianego.

Realizacja projektu to jednak nie tylko stypendia. To przede wszystkim podniesienie atrakcyjności kształcenia na kierunku zamawianym, poprzez przeprowadzenie zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki, przeprowadzenie kursów komputerowych (AUTOCAD, CNC, MOLDEX3D, INVENTOR, EDGECAM).

Zorganizowane zostaną wycieczki pozwalające zapoznać studentów z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie techniki.

Opracowany zostanie zestaw  e-learningowych  materiałów w postaci wykładów i ćwiczeń.