Wystawa malarstwa i rzeźby Leszka Kuchniaka 26 I 2009

26-01-2009

Zakład Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych PWSZ serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa i rzeźby Leszka Kuchniaka. Otwarcie wystawy - 26 stycznia 2009 r. godz. 18.30 Galeria "De" PWSZ.

Leszek Kuchniak

Urodzony w 1951 r. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ukończył studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Jerzego Bandury. Dyplom w 1976 r. Następnie Studium Scenografii w tej samej uczelni u prof. Andrzeja Majewskiego.

Jest nauczycielem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Uprawia rzeźbę w drewnie, malarstwo i rysunek. Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych, miał 26 ekspozycji indywidualnych w kraju i za granicą: w 1990 r. w Limburgu – Holandia, 1995 r. w USA: Center of Art w New Jersey oraz w Boca Raton na Florydzie. American Biographical Instytute Inc. nadał mu tytuł „Człowieka Roku 1995”.

„Staram się być twórcą emocjonalnym, który daje widzowi radość oglądania i inspiruje do metaforycznych przeżyć poetyckich.

Będąc wędrowcem po kręgach kultury prowincjonalnej dostrzegam już zanikający świat ukochanej Galicji. Staram się ujawnić w swoich pracach źródło ludowego – magicznego impulsu uformowanego w metaforyczny podtekst liryczny, groteskowy czy społeczny przemijającego czasu”

Leszek Kuchniak