Konferencja międzynarodowa pt. "Gospodarka Pasieczna w Karpatach" 14.02.2009 r. godz. 9.00

06-02-2009

W dniu 14 lutego 2009 r. (sobota) o godz. 9.00 w Instytucie Rolnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbędzie sie międzynarodowa konferencja z udziałem pszczelarzy ze Słowacji, pt.: "Gospodarka Pasieczna w Karpatach"

Konferencja organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Sanoku przy współudziale Fundacji HEIFER INTERNATIONAL POLAND, Stowarzyszenie Pszczelarzy EKO - BIESZCZADY z Sanoku oraz Instytutu Rolnictwa PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.

Tematyka konferencji:

1. "Czy można zapobiec masowemu ginięciu pszczół w Polsce?"

Pani dr Grażyna Topolska - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

2. "Groźne i "mniej istotne" zakażenia wirusowe pszczół"

Pani dr Grażyna Topolska - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

3. "Współczesna gospodarka pasieczna jako reakcja na dynamiczne zmiany środowiskowe oraz spadek zdrowotności     pszczół"

Pan dr Krzysztof Olszewski - Akademia Rolnicza w Lublinie

4. "Hodowla pszczół i tworzenie odkładów"

Pan Tomasz Kędziora - Zespol Szkoł w Pszczelej Woli.

Podczas konferencji wystawione zostaną produkty pszczele oraz narzędzia wykorzystywane w gospodarce pasiecznej.

Serdecznie zapraszamy!