"Military Żak - 2009" sukces PWSZ

11-05-2009

Drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku pod kierownictwem mjr rez. Marka Borkowskiego w składzie Edyta Polańska (Instytut  Pielęgniarstwa), Łukasz Puchala (Instytut Humanistyczno – Artystyczny), Piotr Kozicki (Instytut Rolnictwa), Rafał Stączek (Instytut Rolnictwa) uczestniczyła w VI Ogólnopolskich Zawodach Sprawnościowo - Obronnych Młodzieży Akademickiej "Military Żak - 2009", które odbyły się w dniach 7 – 9 maja 2009 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W zawodach uczestniczyło 13 zespołów reprezentujących uczelnie wyższe z całego kraju. Poza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w zawodach udział wzięły Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego z Warszawy, Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Zielonogórski, Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytet Szczeciński, Koło Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, PWSZ w Nysie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Kolegium Karkonoskie PWSZ w Jeleniej Górze oraz Politechnika Częstochowska.

Drużyna PWSZ przygotowana przez mjr rez. Marka Borkowskiego, uczestnicząc po raz piąty w MILITARY ŻAK, również i tym razem odniosła duży sukces, zajmując drużynowo w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej, 5 miejsce w wielozadaniowym biegu na orientację, 5 miejsce w pływaniu oraz 6 miejsce na torze przeszkód.  W tegorocznych zawodach uczestnicy zmagali się z testem z wiedzy obronnej, gdzie drużyna PWSZ przygotowana podczas zajęć z przysposobienia obronnego przez mjr Borkowskiego, zajęła w klasyfikacji generalnej wysokie 4 miejsce. Podczas zawodów wyróżniała się studentka pielęgniarstwa PWSZ Edyta Polańska, która w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła wysokie 2 miejsce.

Spośród 13 uczelni uczestniczących w zawodach, wśród których wiodącą ze względu na profil kształcenia, byłą Akademia Wychowania Fizycznego z Warszawy, studenci PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo dobrym przygotowaniem, co dało efekt w postaci osiągniętych wyników i przywiezionych do Sanoka pucharów. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczane były przez przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władze Wojskowej Akademii Technicznej.

Oprócz zmagań w konkurencjach sprawnościowo-obronnych nasi studenci uczestniczyli w Juwenaliach organizowanych przez WAT oraz w Juwenaliach Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorzy imprezy powiadomili, że VII edycja Military Żak odbędzie się prawdopodobnie w Toruniu bądź w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku studenci PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku powrócą do Sanoka z pucharami, czego - gratulując tegorocznych wyników - sobie i im życzymy.