"Czepkowanie" oraz wręczenie dyplomów absolwentom kierunku mechanika i budowa maszyn

18-05-2009

W dniu 15 maja 2009 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się uroczystość Symboliki Zawodu Pielęgniarskiego połączona z wręczeniem pierwszej tury dyplomów absolwentom kierunku mechanika i budowa maszyn.

W uroczystościach tych, poza najważniejszymi – studentami II roku kierunku pielęgniarstwo oraz absolwentami kierunku mechanika i budowa maszyn, uczestniczyli Pani Prorektor ds. dydaktyki dr n. med. Elżbieta Cipora, doc. PWSZ, Prorektor ds. rozwoju dr hab. Marek Paluch, prof. nadzw. PWSZ oraz zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Miasta Sanoka Pan Wojciech Blecharczyk, Przewodniczący Rady Miasta Sanoka Pan Jan Pawlik,  Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Sanoku Pani Maria Skoczyńska,  Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie Pani Barbara Kopiczak, oraz Dyrektor SPZOZ w Sanoku Pan Adam Siembab.

Studenci II roku pielęgniarstwa uroczyście złożyli przyrzeczenie i otrzymali czepek – symbol zawodu pielęgniarki/pielęgniarza, natomiast szczególnie wyróżniającym się, działającym w kołach wolontariatu wręczone zostały pisemne podziękowania od Pani Rektor dr hab. Haliny Mieczkowskiej, prof. nadzw. PWSZ.

W tej uroczystej atmosferze, studenci kierunku mechanika i budowa maszyn odebrali dyplomy ukończenia studiów z rąk Dyrektora Instytutu Technicznego dr hab. inż. Kazimierza Jaracza oraz Państwa Prorektorów. Inżynierowie mechanicy są trzecim rocznikiem absolwentów, którzy opuszczają mury PWSZ,  ta grupa zawodowa ma bardzo dobre perspektywy zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Ponadto kierunek mechanika i budowa maszyn jest w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w grupie kierunków zamawianych, na którym studenci osiągający wysokie wyniki w nauce otrzymują stypendia ministerialne w kwocie 1000 zł. miesięcznie.