XII Zgromadzenie Plenarne KRePSZ 21-22 września 2009 r.

18-09-2009

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku obradować będzie XII Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych.

KRePSZ jest zrzeszeniem rektorów reprezentujących polskie publiczne wyższe szkoły zawodowe (PWSZ-y), mającym na celu współpracę tych szkół, dbanie o ich interesy i reprezentację w środowisku szkolnictwa wyższego, zarówno w kraju, jak za granicą. Podczas wizyty w Sanoku rektorzy będą obradować m.in. nad strategią rozwoju szkolnictwa wyższego oraz internacjonalizacją studiów publicznych. Obecnych będzie prawie czterdziestu rektorów reprezentujących uczelnie zawodowe z całej Polski oraz przedstawiciele instytucji bezpośrednio związanych ze szkolnictwem wyższym.

Wśród zaproszonych na obrady gości będą m.in. Jerzy Błażejewski – Przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, Andrzej Smirnow – Przewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, prof. dr hab. Janusz Żmija – Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Andrzej Świć – redaktor naczelny Forum Akademickiego.
Program wizyty obejmuje także spotkanie z władzami miasta Sanoka, występ artystyczny studentów edukacji muzycznej PWSZ w Sanoku oraz zwiedzanie Muzeum Historycznego i zapory w Solinie.

Ramowy program Konferencji

Poniedziałek 21 września
XII Zgromadzenie Plenarne (Sala Senatu PWSZ – bud. A, ul. Mickiewicza 21)
9.30-11.00  I sesja:
Stan prac nad nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym (prowadzący prof. A. Kolasa)
11.00-11.15
Przerwa na kawę
11.15-12.45  II sesja:
Stan prac nad Strategią rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020 roku (prowadzący prof. T. Winnicki)
13.00-13.30
Przyjęcie Gości przez Burmistrza Miasta Sanok w Sali Herbowej w Urzędzie Miasta Sanoka (przejazd autokarem, po spotkaniu przejazd do hotelu Bona)
13.45-14.45
Obiad w restauracji hotelu Bona
15.30-16.30
Prezentacja PWSZ w Sanoku
16.30-18.00
Program turystyczny – zwiedzanie  Muzeum Beksińskiego i Muzeum Ikon, ul.  Zamkowa 2
19.30
Uroczysta kolacja z udziałem władz miasta, restauracja hotelu Bona Program artystyczny w wykonaniu studentów Zakładu Edukacji Muzycznej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

Wtorek 22 września
XII Zgromadzenie Plenarne (Sala Senatu PWSZ – bud. A, ul. Mickiewicza 21)
10.00-12.00  III sesja
Internacjonalizacja studiów w publicznych szkołach zawodowych (prowadzący prof. J. Zając)
13.00-14.00
Pożegnalny obiad w restauracji hotelu Bona

Dla gości, którzy przyjadą do Sanoka w niedzielę 20 września zaplanowano dodatkowo zwiedzanie Zapory Solińskiej.