Rektorzy zadowoleni

28-09-2009

We wtorek 22 października 2009 zakończyły się obrady XII Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych. Oficjalna cześć spotkania, tj. sesje dyskusyjne odbywające się w PWSZ w Sanoku, dotyczyła dwóch tematów: strategii rozwoju szkolnictwa wyższego oraz internacjonalizacji studiów publicznych. Szczególnie ten pierwszy temat wywołał burzliwe dyskusje, a swoimi opiniami na ten temat podzielili się także zaproszeni goście: prof. Jerzy Błażejowski – Przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, oraz Andrzej Smirnow – Przewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Za równie udany można uznać cały pobyt rektorów w Sanoku: w miłej atmosferze przebiegło spotkanie z władzami miasta Sanoka, zwiedzanie budynków sanockiej PWSZ, a samym Sanokiem goście byli zauroczeni. Tylko pozytywne opinie dało się słyszeć po zwiedzeniu Muzeum Historycznego, po którym oprowadzał ważnych gości sam dyrektor W. Banach.

Dziękujemy rektorom za odwiedziny i zapraszamy ponownie.