PWSZ na Salonie Maturzystów w Rzeszowie

01-10-2009

PWSZ na Salonie Maturzystów w Rzeszowie

W dniach 24-25 września br. reprezentacja naszej uczelni wzięła udział w Salonie Maturzystów w Rzeszowie organizowanym przez fundację Perspektywy. Impreza ta ma charakter targów edukacyjnych i jest organizowana w 18 największych miastach Polski. Jej celem jest umożliwienie zaprezentowania przez uczelnie swoich ofert edukacyjnych bezpośrednio maturzystom kończącym szkołę w roku 2010.

Nad wydarzeniem tym patronat objęli m.in. :

·        Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. dr hab. Barbara Kudrycka

·        Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall

·        Przewodnicząca KRASP – prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow

·        Marszałek Województwa Podkarpackiego - Zygmunt Cholewiński

·        Podkarpacki Kurator Oświaty - Jacek Wojtas

W Salonie udział wzięły uczelnie z całej Polski (była nawet szkoła z Gdyni). Maturzyści zjechali na targi zaskakująco licznie, bo aż z około 80 podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja PWSZ Sanok spotkała tam np. „sąsiadów” ze szkół z Krosna, Brzozowa czy sanockiego „ekonomika” i liceum „dwójki”.

Wiele uczelni starało się poza prezentacją oferty edukacyjnej zaoferować także coś specjalnego (np. rzeszowski WSIiZ organizował konkursy z nagrodami). Nasza reprezentacja przygotowała możliwość obliczenia tzw. „BMI” czyli wyliczanego ze wzoru współczynnika masy ciała do wzrostu. Pozwala on określić czy ma się nadwagę, niedowagę, czy mieści się w normie. Wyliczenia prowadziła Magdalena Gołda – studentka III roku pielęgniarstwa. „BMI” cieszyło się dużą popularnością – o dziwo zarówno wśród maturzystek jak i wśród maturzystów! Wyświetlany był również film promocyjny, którego ostateczna wersja będzie dostępna do końca tego roku na stronie internetowej uczelni.