Sukces na starcie działalności AZS PWSZ Sanoku

12-11-2009

AZS

Akademicki Związek Sportowy to najstarsza, działająca, w Polsce organizacja zajmująca się sportem akademickim. Jej powstanie w 1909 r. było wyrazem dążenia środowiska akademickiego do upowszechniania nowego modelu człowieka - sprawnego nie tylko intelektualnie, ale również fizycznie. W szeregach AZS swoją przygodę ze sportem rozpoczynało wielu sportowców z czołówki rankingów. AZS jest w zasadzie jedynym organizatorem sportowych zawodów akademickich w Polsce. Wyłania także reprezentację naszego kraju na zawody akademickie o charakterze międzynarodowym.

Klub Uczelniany AZS PWSZ Sanok

W tym miesiącu w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku zainaugurował swoją działalność Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego. Idea założenia lokalnej komórki AZS wzięła się przede wszystkim z chęci umożliwienia studentom uczestnictwa w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, a w dalszej perspektywie Polski. Zawody te są organizowane cyklicznie w rozmaitych dyscyplinach i dają możliwość rywalizacji drużyn ze szkół wyższych posiadających właśnie kluby uczelniane. Obecnie w klasyfikacji generalnej naszego województwa prym wiedzie Uniwersytet Rzeszowski, a za nim PWSZ Krosno i Politechnika Rzeszowska.

Nieoczekiwany sukces

„Zakładając klub chcieliśmy, aby nasi studenci mogli pełniej realizować się w sporcie, ale nie spodziewaliśmy się tak szybkich wyników” – mówi Marcin Owsiak, Sekretarz Klubu AZS PWSZ Sanok.
9 listopada, na debiutanckim występie na Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w tenisie stołowym mężczyzn, reprezentacja PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku zajęła IV miejsce przegrywając tylko jednym setem z Kolegium Języków Obcych z Tarnobrzega w walce o brązowy medal.
W całych mistrzostwach brało udział 9 drużyn, pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Politechniki Rzeszów. Drużynie PWSZ pod opieką ppłk rez. Marka Borkowskiego w składzie: Piotr Dobosz (mibm), Mateusz Tabiś (kkk), Dawid Witka (kkk) serdecznie  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy

Zarząd AZS PWSZ Sanok serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych aktywnym uprawianiem sportu do zapisów do klubu. Każdy członek otrzyma legitymację. W przypadku studentów będzie to legitymacja ISIC AZS, która jest międzynarodowym dokumentem poświadczającym status studenta. Roczna składka członkowska wynosi 30 zł i zawiera opcję ubezpieczeniową NNW na 6500 zł. Obecnie w uczelni działają trzy sekcje sportowe: judo, siatkówki i sekcja unihokeja, przez cały czas trwa jednak nabór propozycji od studentów na otwarcie kolejnych sekcji. Zgłoszenia takie prosimy kierować do opiekunów grup ćwiczeniowych Wychowania Fizycznego. Za ich pośrednictwem można także zapisywać się do klubu. Kontakt mailowy: azs@pwsz-sanok.edu.pl