"Szlakami Młodej Polski" Kraków 2009

18-12-2009

Dnia 8 i 9 grudnia 2009 studenci II i III roku polonistyki odbywali zajęcia w Krakowie, podążając szlakami młodopolskich twórców związanych z tym miastem. W programie znalazło się także zwiedzanie najważniejszych muzeów krakowskich. Studenci zapoznali się z historią i zbiorami Muzeum Czartoryskich, Domu Matejki, Muzeum Wyspiańskiego, wysłuchali prelekcji red. Marii Rydlowej w „Rydlówce”, zwiedzili Kościół Mariacki i Kościół św. Franciszka, Wawel oraz najsłynniejszą kawiarnię artystyczną Krakowa - Jamę Michalika.

Po dniu pełnym wrażeń uczestnicy zajęć raczyli się daniami gruzińskimi w restauracji „Chaczapuri”.

Sponsorem przejazdu, noclegu i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów był Zakład Języka Polskiego PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.