Komunikaty Uczelnianej Komisji Wyborczej

nr 1 /2010

Kalendarz czynności wyborczych
Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

w sprawie:  przeprowadzenia wyborów uzupełniających do kolegium elektorów

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Na podstawie uchwały Uczelnianej Komisji Wyborczej nr 1/I/2010 z dnia 11 stycznia 2010 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających do kolegium elektorów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, ustala się następujący kalendarz czynności wyborczych:

1)      21 stycznia 2010 r. godz. 12.00, Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w jednostkach ogólnouczelnianych.

2)      21 stycznia 2010 r. godz. 13.00, Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uczelni ze stopniem naukowym doktora lub z tytułem zawodowym magistra (pracownicy niesamodzielni) z Instytutu Humanistyczno – Artystycznego oraz Instytutu Pielęgniarstwa.

3)      21 stycznia 2010 r. godz. 14.00, Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uczelni  z tytułem naukowym profesora lub ze stopniem naukowym doktora habilitowanego (pracownicy samodzielni) z Instytutu Humanistyczno – Artystycznego.

Sanok, 11–01–2010r.

nr 2 /2010

Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 11 stycznia 2010 r. nr 2/I/2010 informuje, że kandydatów na członków kolegium elektorów zgłasza się bezpośrednio na zebraniach wyborczych. W przypadku, gdy kandydat nie zgłasza się osobiście do wniosku należy dołączyć jego pisemną zgodę na kandydowanie w wyborach, przy czym w przypadku wyborów członków kolegium elektorów zgodę na kandydowanie kandydat może wyrazić w drodze ustnego oświadczenia na zebraniu wyborczym.

Sanok, 11–01–2010 r.

nr 3 /2010

Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 11 stycznia 2010 r. nr 3/I/2010 informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) czynne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.

Bierne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim, którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego tj. 65 lat, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.

W publicznych uczelniach zawodowych czynne i bierne prawo wyborcze przysługuje także nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni jako dodatkowym miejscu pracy.