Projektu „KOMPAS – KOMpleksowy Projekt wsparcia i Adaptacji Społecznej podkarpackich NEET”

03-03-2016

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Rzeszowie oraz DANMAR COMPUTERS we współpracy z partnerem zagranicznym YouNet z siedzibą w Bolonii we Włoszech rozpoczyna realizację projektu  „KOMPAS – KOMpleksowy Projekt wsparcia i Adaptacji Społecznej podkarpackich NEET”.

Serdecznie zapraszamy studentów zaocznych i absolwentów na spotkanie informacyjne do Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku na godzinę 10:00 w dniu 07 marca 2016 roku.

Projekt skierowany jest do osób zamieszkujących województwo podkarpackie, należących do grupy NEET, które spełniają łącznie następujące warunki:

1) posiadają status osoby niepracującej (bezrobotnej lub biernej zawodowo),

2) nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym,

3) nie szkolą się (min. w ciągu 4 tygodni przed zgłoszeniem do projektu),

4) są w przedziale wiekowym 18-35 lat,

5) znają język angielski lub język włoski w stopniu komunikatywnym,

6) znają obsługę komputera i posiadają predyspozycje do pracy w branży informatycznej (tylko grupa informatyczna).

Projekt zakłada aktywizację 48 osób (po 24 osoby w ramach 2 edycji)w 2 specjalizacjach: informatycznej i turystycznej (po 24 osoby w każdej).

Wsparcie w ramach Projektu obejmuje:

1)   PRZYGOTOWANIE UCZESTNIKÓW PROJEKTU DO MOBILNOŚCI, m.in.:

Opracowanie IPD, grupowe spotkania aktywizacyjno-doradczo-integracyjne, przygotowanie z języka angielskiego 90 godz. i języka włoskiego 30 godz., przygotowanie kulturowe, przygotowanie psychologiczne oraz kursy wg potrzeb (branże IT i Turystyczna).

2)   POBYT UCZESTNIKÓW PROJEKTU ZA GRANICĄ:

60-dniowy pobyt za granicą wraz ze stażem w firmach mających siedzibę w Bolonii we Włoszech działających w branżach: Technologii Informacyjnych (IT) oraz Turystycznej. Wszystkie koszty związane z udziałem w stażu zapewniono w ramach Projektu.

3)   WSPARCIE UCZESTNIKÓW PROJEKTU PO POWROCIE DO KRAJU:

Indywidualne spotkania doradczo - aktywizująco – podsumowujące, szkolenie aktywizujące, indywidulane wsparcie psychologiczne, kurs z języka angielskiego, 3-m-ne płatne staże zawodowe w firmach informatycznych lub turystycznych dla każdego UP.

Rekrutacja do I edycji projektu rozpoczyna się od 02.03.2016 roku do 15.03.2016 roku.

Informacje o rekrutacji dostępne będą na stronie www.podkarpackikompas.pl

Osoby zainteresowane mogą dzwonić pod numer 017 8676214 lub uzyskać informacje w biurze projektu RARR SA ul. Szopena 51, Rzeszów, pokój 218