I spotkanie w roku akad.2010/2011

09-11-2010

5 listopada 2010 roku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne studentów z orzeczeniem niepełnosprawności. Student niepełnosprawny naszej uczelni może liczyć na:  indywidualne podejście do każdego problemu i oczywiście na pomoc w ich rozwiązaniu, na dodatkowe kursy języków obcych, informatycznych i innych, może również liczyć na wypożyczenie laptopów i drukarek. W ramach rehabilitacji leczniczych studenci zdeklarowali się na uczestnictwo w zajęciach w basenie w  Sanoku lub w Brzozowie, zajęcia na siłowni i na kursy tańca. Studenci z orzeczeniem materialną pomoc otrzymują w formie stypendium specjalnego  dla studentów niepełnosprawnych, refundację kosztów dojazdów na zajęcia dydaktyczne i możliwość kopiowania materiałów dydaktycznych za darmo. Omówiliśmy plany na rok akad. 2010/ 2011 związane z potrzebami studentów z orzeczeniem niepełnosprawnych: będą to szkolenia z przedstawicielami ZUS, Urzędu Pracy  również z turnusem szkoleniowo -rehabilitacyjnym itp. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy kawie i herbacie.