Wyjazd 30.06-02.07.2011

06-07-2011

W dniach 30.06. - 02.07.2011 roku odbył się turnus rehabilitacyjno - szkoleniowy dla studentów niepełnosprawnych w Centrum Promocji Zdrowia „SANVIT” w Iwoniczu Zdroju.

Każdy student miał zapewnione dwa zabiegi rehabilitacyjne dziennie np.  diadynamik, lampa sollux, kąpiele solankowe, siarkowe, borowinowe, okłady borowinowe, fizykoterapia, masaże ręczne i basen.

Studenci mieli również zapewnione szkolenie z rehabilitantem p. Hubertem Paszkiewiczem na temat: „Jak poruszać się, żeby być zdrowym” (prelekcja,  pokaz ćwiczeń, dyskusja). Szkolenie i porady praktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony studentów.

Podczas pobytu w Iwoniczu Zdroju zorganizowano dla studentów wycieczkę do Bóbrki - Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Jana Łukasiewicza. Mimo, że studenci pochodzą z Podkarpacia to większość z nich odwiedziła to miejsce po raz pierwszy. Wszyscy chętnie słuchali opowiadań o historii powstania i istnieniu muzeum.

Kolejnym punktem programu był krótki kurs nordic walking. Prostota, łatwość i bezpieczeństwo takiego marszu umożliwiają uczestnictwo w niej osób różnej kondycji fizycznej. Nordic walking można uprawiać w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co ważne - przez cały rok.

Na każdym wyjazdowym turnusie miłym akcentem jest integracja studentów, tym razem było to ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek. Turnus trwał  tylko 3 dni, a rozbawieni i wypoczęci uczestnicy powrócili do Sanoka w cudownych nastrojach oraz z aparatami fotograficznymi pełnymi interesujących pamiątek mijającego turnusu.

Ogólnie w turnusie wzięło udział 22 osoby. Osobom, które mają problemy z poruszaniem się pomagali wolontariuszki z naszej uczelni.