Szkolenie

13-12-2012

7 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie studentów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności z dyrektorem PFRON-u w Rzeszowie Panem Maciejem Szymańskim, który przeprowadził szkolenie z zakresu realizacji projektu "Student II - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych".

Pomoc finansowa w ramach programu udzielana jest w formie:dofinansowania kosztów nauki, a mianowicie:opłaty za naukę (czesne),
zakwaterowania – w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania, dojazdów,związane z dostępem do Internetu (instalacja i abonament),
uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym zakupu programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek.
- podwyższone dofinansowanie na wyniki w nauce (średnia 4,52).

Warunkiem uczestnictwa w programie jest:posiadanie orzeczenia o znacznym lub
umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenia równoważnego
Na drugi semestr PFRON będzie przyjmować wnioski w lutym 2013 roku.
Proszę śledzić na stronie www.pfron.org.pl
załączniki:

Ps.
od 01 stycznia 2013 na uczelni wygasza dofinansowanie do dojazdu na zajęcia dydaktyczne studentów niepelnosprawnych.
Więc teraz starać się o zwrot i czesne z  PFRON-u.
Szkoda, że nie wszyscy skorzystali z zaproszenia na spotkanie. Było bardzo
pożyteczne.

Drugą częścią spotkania było spotkanie opłatkowe i integracja przy świątecznym obiedzie.