III OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26-03-2015

Marian Barański, student II roku rolnictwa wrócił z ogólnopolskiej olimpiady z dwoma pięknymi trofeami.

W dniach 13-15 marca 2015 r. Politechnika Częstochowska wraz z działającym tam Klubem AZS zorganizowali III Ogólnopolską Olimpiadę Studentów z Niepełnosprawnością.

Studenci rywalizowali w takich dyscyplinach jak:

·       futsal

·       bowling

·       bilard

·       boccia

·       tenis stołowy

·       piłkarzyki

W zawodach wzięły udział 54 osoby m.in. z takich uczelni jak:

·       Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

·       Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

·       Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

·       Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Nasz student, Marian Barański wywalczył podczas turnieju dwa trofea:

·       za II miejsce w dyscyplinie „boccia”

·       za III miejsce w dyscyplinie „futsal”

Jak sam mówi „Bywały trudne momenty, proszę sobie wyobrazić grę w futsal w drużynie z osobami niedosłyszącymi. Pomimo aparatów słuchowych kompletnie mnie nie słyszeli gdy byłem za nimi”.

Zapytaliśmy naszego zawodnika o inne sytuacje, które mogą być „ciekawostkami” dla osób pełnosprawnych . Oto co nam powiedział – „Zaskoczyła mnie siła kolegów sportowców. Niby to Olimpiada dla Studentów z Niepełnosprawnością, a chłopaki mieli taką siłę w nogach, że po czterech godzinach rozgrywek w futsal, banery rozwieszone wokół boiska były popękane lub podarte od uderzeń piłki. Na pewno warto także wspomnieć to, że do gry w kręgle przystąpił zawodnik całkowicie niewidomy, który co ciekawe – przez kilka rund był lepszy niż niektórzy zawodnicy z dobrym wzrokiem”.

Takie są właśnie arkana w tego typu turniejach. Nam pozostaje tylko pogratulować Marianowi i życzyć mu kolejnych sukcesów, na które będziemy czekać.