Równe prawa - równe obowiązki

09-11-2015

Studenci niepełnosprawni PWSZ wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym z pełnomocnikiem rektora ds. studentów niepełnosprawnych.

Celem tego jak i kolejnych spotkań jest pomoc w rozwiązywaniu problemów przed jakimi stoją osoby niepełnosprawne na uczelni i poza nią, a także zintegrowanie   społeczności studentów.

Studenci mieli okazję zapoznać się  z rodzajem pomocy, na którą mogą liczyć w czasie studiów oraz wypracować pomysły na przyszłe działania.

Studenci  starszych roczników podzielili się doświadczeniem z udziału w zawodach sportowych, ogólnopolskich konferencjach, wyjazdach zagranicznych w ramach   programu ERASMUS.

Spotkanie było również okazją do dyskusji na temat najbardziej aktualnych problemów osób niepełnosprawnych oraz zachętą do korzystania z możliwości jakie      oferują osobom niepełnosprawnym pełnomocnicy, organizacje i stowarzyszenia.

Studenci niepełnosprawni w naszej uczelni mogą liczyć na indywidualne podejście i dyskrecję ze strony pełnomocnika, czego przykładem były rozmowy    poszczególnych studentów po zakończeniu spotkania.