Międzynarodowe spotkanie 11.12.2015

28-12-2015

11 grudnia br. odbyło się międzykulturowe spotkanie integracyjne „Razem tu i teraz”. W spotkaniu zorganizowanym przez pełnomocnika rektora ds. studentów niepełnosprawnych wzięli udział studenci obcokrajowcy z Białorusi, Czech, Ukrainy i Turcji oraz studenci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Gośćmi honorowymi były władze rektorskie – Pani Rektor, doc. dr Elżbieta Cipora oraz Pani Prorektor ds. dydaktyki, dr Magdalena Konieczny, duszpasterz akademicki, ks. Jacek Michno wykładowca na kierunku praca socjalna, mgr Anna Kornasiewicz, Pani Kierownik Biura Promocji i Współpracy, mgr Joanna Starościak wraz z pracownikami biura odpowiedzialnymi za współpracę w ramach programu Erasmus – Marciem Owsiakiem i Agnieszką Chorążak.

Spotkanie, którego celem była integracja środowiska akademickiego oraz przybliżenie studentom obcokrajowcom zwyczajów i polskiej tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczęła część oficjalna, w której głos zabrała Pani Rektor, wprowadzając zgromadzonych w świąteczny nastrój. W duchu świątecznego ciepła i atmosferze przyjaźni część szkoleniową kontynuowała  mgr Anna Kornasiewicz.

Ciekawym punktem spotkania była prezentacja przedstawiona przez przebywających w Uczelni na stypendium w ramach programu Erasmus studentów z Turcji Zaura i Erdena, którzy zaprezentowali swój kraj oraz macierzystą uczelnię. Spotkanie uświetniło wspólne kolędowanie, z gitarowym podkładem ks. Jacka Michno.

Świątecznym zwyczajem wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani symbolicznym prezentem oraz ugoszczeni tradycyjnym obiadem.